UKS Mickiewicz zna już rywali

IMG_8354

UKS Mickiewicz Kluczbork poznał już wszystkich rywali, z którymi spróbuje powalczyć o wyjście z grupy na szczeblu centralnym. W weekend odbyły się ostatnie turnieje w województwie małopolskim i podkarpackim.

Podopiecznych trenera Mariusza Łysiaka czeka blisko 350 kilometrowy wyjazd  do Sędziszowa Małopolskiego, bowiem turniej półfinałowy organizować będzie najlepsza drużyna z województwa podkarpackiego.

UKS Mickiewicz Kluczbork zagra w grupie VIII, gdzie są: I zespół z Podkarpackiego, II z Małopolskiego, I z Śląskiego. Turniej półfinałowy w grupie VIII (11-13 kwietnia) odbędzie się na hali najlepszej drużyny z województwa Podkarpackiego.

Grupa VIII*

1.  UKS Tęcza Sędziszów Młp. (Podkarpackie I) – gospodarz.
2.  Grunwald Chełmek (Małopolskie II)
3.  Płomień Sosnowiec (Śląskie I)
4.  UKS Mickiewicz (Opolskie II)

* do turnieju finałowego awansują dwa najlepsze zespoły

Śląskie I

Rywalizacja w III lidze siatkowej województwa śląskiego dobiegła już końca. Tutaj praktycznie bezkonkurencyjny okazał się Płomień Sosnowiec, który praktycznie zdominował ligę. Sosnowiczanie zanotowali ostatnio passę 23 meczów bez porażki, gdzie nie stracili nawet punktu. W weekend odbył się ostatni turniej finałowy, gdzie niespodziewanie przegrali w ostatnim meczu z Górnikiem Radlin 1:3. To jednak był tylko wypadek przy pracy, bowiem Płomień będzie faworytem do wygrania w grupie.

W województwie śląskim rywalizacja w III lidze rozpoczęła się od gry w dwóch grupach (7 i 8 zespołowych) i grano mecz oraz rewanż. Płomień wygrał wszystkie 12 spotkań tracąc tylko 4 sety. Później po 4 najlepsze zespoły rywalizowały w dwóch grupach, gdzie również grano mecz oraz rewanż. Sosnowiec wygrał wszystkie 6 spotkań nie tracąc żadnego seta. Rywale średnio w secie zdobywali 19 punktów. Dwa najlepsze zespoły z dwóch grup grały dwa turnieje finałowe. Sosnowiec przegrał jedynie ostatni mecz w drugim turnieju.

 Podkarpackie I

W fazie zasadniczej rywalizowało 10 zespołów. Zagrano mecze i rewanże czyli każdy zagrał po 18 spotkań. Cztery najlepsze zespoły: SST Lubcza Racławówka, LKS Głogovia Głogów Młp., UKS Tęcza Sędziszów Młp., SMS NEOBUS Niebylec rywalizowały ze sobą w dwóch turniejach finałowych. Najlepszy okazał się zespół UKS Tęcza Sędziszów Młp.

Małopolskie II

Rywalizacja w III lidze siatkowej w województwie małopolskim toczyła się najpierw w fazie zasadniczej, gdzie rywalizowało ze sobą 12 zespołów. Rozegrano po 11 spotkań, a 4 najlepsze zespoły utworzyły grupę walczącą o tytuł najlepszej drużyny w województwie. W finałowej czwórce znalazły się: Kłos Olkusz, Grunwald Chełmek, MGKS MSZANKA Mszana Dolna i AZS PK Kraków. W finałach grano mecz i rewanż czyli po 6 spotkań. Już przed ostatnim meczem mistrzowski tytuł zapewnił sobie Kłos Olkusz, ale nas interesowało kto zajmie drugie miejsce. Tutaj drugi przed ostatnią kolejką był Grunwald Chemik, ale w ostatnim meczu zagrali mecz właśnie w Olkuszu i musieli wygrać by nie patrząc na wynik rywalizacji dwóch pozostałych zespołów zapewnić sobie II miejsce. Po pasjonującym spotkaniu pokonali Olkusz 3:2 i to z nimi UKS Mickiewicz zagra w grupie.Nie ma komentarzy

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.