A KLASA: Gronowice gromią Stobrawę (GALERIA)

Przepraszamy, nie ma żadnej aktywnej ankiety

Inauguracja ligi pierwszych zespołów z naszego powiatu za nami. Beniaminek z Gronowic pokonał gładko mocno przebudowaną Stobrawę Ligota Dolna 5:0.

Już w 5 minucie gospodarze powinni wyjść na prowadzenie. Po podaniu z prawej strony akcję w polu karnym zamykał Kempa. Przyjął futbolówkę i uderzył, ale jak się okazało zbyt mało precyzyjnie, bo wyciągnięty jak struna Rybiński zdołał uratować swój zespół.

Chwilę potem Włoch pociągnął sam lewym skrzydłem, wpadł w pole karne i uderzył ale ponownie bramkarz zdołał sparować piłkę. Przed szansą dobitki stanął Jantos ale przestrzelił.

W 15 minucie kapitan gospodarzy został sfaulowany w polu karnym, a sędzia wskazał na 11 metr. Futbolówkę na wapnie ustawił Szota i prawą nogą uderzył celnie tuż przy lewym słupku.

Trzy minuty później goście mieli rzut rożny z prawej strony. Po chwili okazja bramkowa zamieniła się w kontrę miejscowych. Szota wypuścił Ligenzę ale napastnik chybił.

Dopiero w 22 minucie zakotłowało się w polu karnym Gronowic. Przed szansą stanął Lech. Nie oddał jednak czystego strzału z bliskiej odległości i Chodała zdołał wygarnąć piłkę. Przejął ją ponownie napastnik Stobrawy i wycofał do Piotra Pilarskiego, jednak jego uderzenie zostało zablokowane na rzut rożny, po którym nie było większego zagrożenia.

Goście w pierwszej połowie mieli parę rzutów wolnych zza pola karnego, ale były to próby niecelne, a raz po koźle głową w pole wybijał piłkę bramkarz.

W 35 minucie niebywała sytuacja. Piłkę w środku boiska otrzymał Szota. Zawodnicy jakby stanęli na  boisku by złapać drugi oddech, a popularny Peszko zagrał po chwili kapitalną prostopadłą piłkę do Jantosa. Goście domagali się odgwizdania pozycji spalonej, ale gwizdek arbitra milczał. Kapitan wbiegł w pole karne, miał dużo czasu do namysłu, ale przegrał pojedynek z bramkarzem. Odbił futbolówkę, która wolnym torem centymetry obok słupka opuściła następnie boisko.

Przed przerwą obie strony miały jeszcze po jednej okazji. Najpierw Doliński w polu karnym znalazł miejsce i podał krótko do Zwolińskiego na lewą stronę, ale ten znów nie trafił w światło bramki. Z drugiej strony po podaniu z lewej strony akcję zamykał Ligenza, ale z ostrego kąta też nie trafił.

W 50 minucie Włoch uniknął spalonego i wykorzystał swoją okazję. Goście nie zdołali się otrząsnąć, a przegrywali już 0:3. Jantos zagrał z prawej strony do Włocha, a grający trener minął bramkarza i kopnął tylko na pustą bramkę.

W drugiej części gospodarze grali z kontry, a z każdą minutą odkrywali się w obronie coraz bardziej.  W 75 minucie przed polem karnym sfaulowany został Doliński. Z rzutu wolnego próbował Pilarski, ale prawą nogą uderzył wysoko nad bramką.

W 82 minucie padła czwarta bramka dla gospodarzy. Środkiem pola rywali minął Szota, a potem celnie uderzył. Ostatnie pięć minut goście grali w osłabieniu bo czerwoną kartkę zobaczył Szymon Tas. W doliczonym czasie gry trener zaasystował jeszcze przy trafieniu Jantosa.

LZS Gronowice – Stobrawa Ligota Dolna 5:0 (1:0)

Bramki: Szota 15 karny, 82, Włoch 50, 53, Jantos 90

– >> Zobacz GALERIĘ z tego spotkania

[matches league_id=3 mode=] [matches league_id=3 match_day=1] [standings league_id=3 template=extend logo=false] [crosstable league_id=3 mode=embed]

Jest 25 komentarze

Dodaj swój
  1. 48x48
    Dobry Kolega

Paweł dzięki za poparcie ale potrzeba chyba jeszcze trochę ogrania… w przyszłości może coś z tej drużyny być oczywiście jeśli będą treningi i odpowiednie zaangażowanie 🙂

2. 48x48
    Marcin

Gronki wykupią parę meczy i będzie dobrze mają za sobą sędziów ,także w pierwszej rundzie sobie poradzą, a jak w drugiej braknie kasy na kupowanie meczy to spadek pewny. Szkoda Rajmunda i jego pieniędzy na ten klub. Chłopaki wporządku ale kibice stare dziadki tylko awanture sieją. Pozdro.

3. 48x48
    slaskdk

o ile dobrze pamietam to rajmund placil zawsze zawodnikom spoza wioski a potem bylo tak jak bylo . Po paru sezonach znowu znajda sie w B klasie nie da sie tego oszukac atmosfera sie popsuje , widac tez przyklad naszej ligoty ktora w pore sie opamietala i skonczyla z gwiazdami.

4. 48x48
    wojtas

ligota sie opamietala? poprostu kurpet sie wycowal i brak kasy teraz prezes ligoty na kazdej oszczedza zero pomyslu i planowania!!

5. 48x48
    Valery

No to dożynki w Gronowicach będą udane!!! ;D hehe Szkoda że za granicą jestem bo bym świętował razem z wami 😀 Co się odwlecze to nie uciecze, jeszcze trochę!!! Gratulacje 😀

6. 48x48
    roman

gronki bez trzech kluczowych zawodnikow :-)zehaluk, mis, gajdeczka moim zdaniem druzyna bedzie walczyc o awans z tymi zawodnikami

7. 48x48

To są nowi zawodnicy którzy będą którzy będą stanowić o sile Gronowic również, do tego jeszcze za granicą przebywają Ciepielowski, Karpiński, Prochota, junior który będzie włączany do składu za pewne. Także ciekawa ekipa na A-klase 🙂

8. 48x48
    ??

Gronowice zagrały pierwszy mecz i juz wygrały lige, do konca pozostało duuuuzo czasu, wiec proponuje wstrzymac sie z takimi komentarzami 😛

9. 48x48
    ktosiek

Dobry Kolega ma racje. Nie tylko nowi zawodnicy ale mlodzi beda stanowily o przyszlosci Gronowic. Tylko o kogo chcodzilo ci z tym juniorem ?

10. 48x48

Sporo jest juniorów którzy już mogą grać a z tego co wiem nie ma być juniorów w LZS Gronowice tylko zespół trampkarzy ale to wiadomość nie potwierdzona. Jeżeli chodzi o młodych to Jantos, Kępa, Rogowski. Nikt nie pisze że Gronowice wygrały ligę, tylko że sezon będzie ciekawy, a to różnica 🙂 Także prosze nie wyczytywać z kontekstu tego czego nie ma bo sezon jest dłuuuugi. Pozdrawiam 🙂

11. 48x48
    jojek

jaracie sie gronkami jak by nie wiem co sie stalo. Pamietajcie gwiazdy nie graja a pieniadze mieszaja w zespole zobaczymy jak dlugo rajmund wytrzyma . Druzyny sie nie da kupic pieniedzmi .. trzeba sobie ja wypracowac latami i zgranym zespolem a nie chłystkami co przychodza dla pieniedzy a polowa druzyny gra za kiełbase i zasrane piwo …. A klasa to nie B klasa gdzie liczyly sie tylko 2-3 zespoly a reszte laliscie po 10 – 0 . Takze na ziemie zejdzcie poki sie da .. bo widze ze po pierwszym meczu tak jak ktos wyzej napisal … dajecie im awans. Chyba ze sami sobie tak tutaj slodzicie jaka to z was piekna ekipa heheh. Pozdro

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.