A KLASA: Przyszłość Polonii Wołczyn wciąż niejasna

Wciąż niejasna jest przyszłość A klasowej Polonii Wołczyn.

Przypomnijmy iż drużyna na koniec sezonu zajęła II pozycję w tabeli, ale zarówno Polonia jak i zwycięzca ligi – Żubry Smarchowice – nie złożyli do Opolskiego Związku Piłki Nożnej papierów licencyjnych.

Z dalszego prowadzenia Polonii zrezygnował Tomasz Kożuchowski, który był w zespole grającym trenerem, ale również wspierał działalność klubu finansowo.

Co dalej z Polonią Wołczyn, tego wciąż do końca nie wiadomo.

Jak udało się ustalić portalowi 24powiat.pl dotychczasowi działacze wyrażają chęć rozmów z gminą, aby ewentualnie gmina prowadziła dalej zespół. To jednak niejedyne rozwiązanie. Rozpatrywana jest również fuzja z jakimś pobliskim zespołem (nieoficjalnie mówi się o Ligocie Wołczyńskiej). Ostatecznie może być również tak, iż klub nie przystąpi do rozgrywek.

Przepraszamy, nie ma żadnej aktywnej ankietyJest 6 komentarze

Dodaj swój
 1. 48x48
  Malpa

  Czy tam co roku musi być taki kabaret ? Przecież wiadomo że Byku ma słomiany zapał, i tak po każdym meczu swoich błedów nie widzi, przecież z nim nikt nie umie pracowac więc po co dalej co roku kase tracić ?

 2. 48x48
  kibic

  Podziekujcie burmistrzowi ze w Wolczynie nie ma pilki!Co roku tylko obiecuje i nie dotrzymuje slowa.Miasto 6-tys.mieskancow ma

 3. 48x48
  kibic

  Najgorsze boisko i szatnie w wojewodztwie wstyd!!!Proponuje zrobic zdjecia tego zrujnowanego obiektu i wyslac do gazet zeby inni mogli zobaczyc do jakiegu stanu gmina doprowadzila ten obiekt.Ostatni remont pamieta czasy

 4. 48x48
  Cris

  Moim skromny zdaniem , nie każdy musi się z nim zgadzac . Lepiej byłoby żeby ten twór stworozny na potrzeby sukcesu w A-klasie przez pana K. sie rozpadł i może w końcu ktoś pójdzie po rozum do głowy i zauważy , że nie tworzy się drużyny za pieniądze i nastawionej na szybki suckes , ponieważ to kończy się zawsze tym samym czyli jej upadkiem – takich przykładów było wiele (Wierzbica,Gręboszów itp.) A potem zostaje pustka bo młodzi zawodnicy idą grac poza miejscowośc . Jak najbardziej jestem za tym żeby w Wołczynie była druzyna i klub , ale żeby to wszystko miało ręce i nogi i tworzone było spokojnie z nastawieniem na przyszłośc . Obecnie w okolicy tą drogą idzie Hetman Byczyna i Kujakowice i jestem przekonany że już wkrótce te drużyny będą grały w A-klasie i będa w czołówce . Bo siłą klubu są młodzi zawodnicy oraz młodsze drużyny juniorskie , z których wyciągą się zawodników do grania i nie trzeba im płacic pieniędzy , a potrafią dawac z siebie więcej niż armia zaciężna .

 5. 48x48
  Kibic

  Cris Ty chyba nie wiesz co piszesz,do utrzymania drużyny mlodziezowe + drużyna seniorów w A-klasie za 12tys.z Urzedu od burmistrza
  to bierz ten klub i prowadz bo z tego co wiem to jest do przejecia(stary zarzad zglosil rezygnacje).Jak poprowadzisz za te gigantyczne pieniadze chociaz jeden sezon to przestaniesz ciemniaku pisac te bzdury.

 6. 48x48
  Cris

  Do Kibic : Ciemnieakiem to może sam jesteś , napisałem , że to moje zdanie i nikt nie musi się z nim zgadzac – wolny kraj . Więc po co kogoś obrażasz . Jakoś inne kluby potrafią sobie radzic , wszytsko jest do zrobienia , pozyskanie sponsorów i inne myki .


Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.

Dodaj nowy komentarz