A KLASA: Szczęśliwa inauguracja Polonii. Kolorowe derby dla Rożnowa (GALERIA)

W niedzielne popołudnie LKS Rożnów w spotkaniu derbowym pokonał Stobrawę Ligota Dolna 1:0.

O losach pojedynku zdecydowała pierwsza połowa, gdzie bramkę z rzutu karnego strzelił Walasik.

Mecz derbowy pomiędzy naszymi dwoma zespołami to przede wszystkim walka w środku pola. Obie strony nie dokończyły spotkania w pełnym składzie po dwóch czerwonych kartkach. Nikt nie odstawiał nogi, efektem czego piłkarze często zostali karani również żółtymi kartonikami.

Wszystko rozstrzygnęło się w pierwszej połowie. Dokładniej w 20 minucie piłkę na lewą stronę otrzymał Sebastian Zubrzycki. Szybko dobiegł do niego po chwili debiutujący w składzie gości Zagaja. Po próbie wybicia piłki zawodnik gospodarzy przewrócił się na bocznej linii pola karnego. Sędzia wskazał na jedenasty metr, chociaż winowajca nie mógł pogodzić się z tą decyzją. Prowadzący to spotkanie nie zmienił decyzji. Zanim jednak futbolówkę na wapnie ustawił Walasik, to żółtą kartkę otrzymał jeszcze bramkarz Rafał Wyrębek, który postanowił zdeprymować rywala wyrzucając futbolówkę za szesnastkę. Po chwili Walasik uderzył jednak pewnie w prawy róg.

Od pierwszych minut zaznaczała się przewaga przyjezdnych, którzy prowadzili atak pozycyjny. Miejscowi preferowali styl, jakim chce grać większość polskich zespołów. Bez fantazji i polotu prostymi środkami przedostawać się pod bramkę rywala. Tak też się działo również w drugiej połowie, kiedy wypuszczany na wolne pole był Mioduszewski. Podopieczni trenera Roberta Płaczkowskiego każdą kolejną akcję starali się dopieszczać coraz bardziej, jednak rywale skutecznie rozbijali ich ataki, a próby strzałów z dystansu m.in. Zagaji i Begara zawsze blokowali.

Z drugiej połowy godna odnotowania jest  sytuacja Czernika z prawej strony, którego strzał wybronił  dobrze Paweł Chałubiec.

W pewnym momencie wydawało się, że bramka wyrównująca to kwestia czasu. Po jednym z długich zagrań Rożnowa Mioduszewski w pojedynku dobiegowym do piłki zmierzył się z Wyrębkiem. Chociaż przegrał, to nie odpuścił i groźnie zaatakował rywala za co otrzymał drugą żółtą kartkę. Goście grali wtedy z przewagą zawodnika, jednak w obrazie gry niewiele się zmieniło. Do tego na boisku było nerwowo, a w drużynie Stobrawy drugą żółtą kartkę obejrzał Pilarski i siły się wyrównały. Więcej bramek jednak nie było i punkty zostały w Rożnowie.

LKS Rożnów – Stobrawa Ligota Dolna 1:0 (1:0)

Bramki: Walasik 20′ (k)

– >> Zobacz GALERIĘ z tego spotkania

——————————————————————————————

Polonia Wołczyn szczęśliwie rozpoczęła zmagania wiosenne. Nasz klub przed własną publicznością pokonał Motor Praszkę 2:1, ale bramkę na miarę trzech punktów zdobył dopiero w doliczonym czasie gry.

Bohaterem został debiutujący w drużynie obrońca Żehaluk. Wcześniej pierwszą bramkę strzelił dla Wołczyna Bochenek.

Polonia Wołczyn – Motor Praszka 2:1 (1:0)

Bramki: Bochenek 40′, Żehaluk 92′

Ponizej fragment meczu Rożnowa z Ligotą Dolną. kliknij na zdjęcie aby powiększyć. Foto: Piotr Mazurczak / www.piomaz.pl

[matches league_id=3 mode=] [matches league_id=3 match_day=15] [standings league_id=3 template=extend logo=false] [crosstable league_id=3 mode=embed]