A KLASA: Magistrat w Wołczynie najpierw postawi na młodzież

Dziś w południe w Wołczynie odbyło się spotkanie burmistrza Leszka Wiącka, władz gminy i zarządu MKS Wołczyn, którego celem było podjęcie ostatecznych decyzji dotyczących przyszłości piłki nożnej w mieście.

Przypominamy iż w Wołczynie w ostatnich dwóch sezonach występował zespół seniorów Polonii, który już w pierwszym sezonie uzyskał awans do wyższej klasy rozgrywkowej (A klasy), a potem zajął II pozycję w tabeli A klasy (powiat Kluczbork w poprzednim roku reprezentowały jeszcze kluby: Stobrawa Ligota Dolna, LKS Rożnów i LZS Chocianowice). Po zakończeniu rozgrywek 2012/13 z dalszego prowadzenia i finansowania drużyny zrezygnował Tomasz Kożuchowski.

Zdecydowano iż najpierw gmina postawi na młodych adeptów piłki nożnej i rozpocznie rozgrywki w trzech grupach wiekowych: Młodzicy, Trampkarze i Juniorzy. W przyszłości już na jakiejś bazie zawodników będzie można liczyć na grupę seniorską.

Tym samym rozwiane zostały wątpliwości odnośnie dalszego funkcjonowania drużyny seniorów Polonii Wołczyn. Zespół zostanie wycofany z rozgrywek (Polonia nie złożyła nawet wniosku o przyznanie licencji). Poza kulisami do wiadomości 24powiat.pl dotarły informacje, iż na ich licencji w A klasie może zagrać inny klub.

Władze podkreślają, iż są zdziwieni wcześniejszymi doniesieniami medialnymi i podawaniem przez Polonię nierzetelnych informacji do publicznej wiadomości (jakoby drużynę przejęła już gmina i miała prowadzić w dalszym ciągu zespół). Grzegorz Zator z magistratu w Wołczynie przyznał w rozmowie z portalem 24powiat.pl iż działacze MKS dowiedzieli się o całej sytuacji z doniesień prasowych. Rozmowy dwóch stron były prowadzone niewłaściwie od podstaw.

W tym tygodniu zaplanowane jest spotkanie z osobami, którym zaproponowano prowadzenie sekcji piłkarskich. Wkrótce dojdzie też do zmian w zarządzie klubu MKS Wołczyn.

Wcześniej na łamach naszego portalu ankietowani odpowiadali, iż drużyna Polonii Wołczyn powinna zostać wycofana.

Przepraszamy, nie ma żadnej aktywnej ankietyJest 5 komentarze

Dodaj swój
 1. 48x48
  Kibic

  Stara śpiewka magistrali z Wołczyna postawimy na młodzież bo najmniej kasy trzeba dać i mamy świety spokój..Który to już raz stawiają na młodzież i nic z tego nie wychodzi.Który to już raz ta sama magistrala doprowadziła do upadku piłki w Wołczynie?!!!A ja się pytam czy ta młodzież będzie chętna do trenowania na tych zapuszczonych przez magistralę boiskach i przebierania się w tej zrujnowanej przez magistralę szatni?Mam duże wątpliwości.Żadne miasto w województwie Opolskim nie ma tak zrujnowanej szatni, trybun i boiska jak Wołczyn
  a przypominam że są to obiekty miejskie.Brawo magistrala stawiamy na młodzież.Śmiechu warte!!!!!!
  Najwyższy czas postawić na nową magistralę i wtedy będzie szansa że będzie piłka w Wołczynie.Za tej magistrali piłki nie było,nie ma i nie będzie!!!!!!!!!

 2. 48x48
  Kibic2

  To wszystko co napisał Kibic oczywiście to istotne problemy ale moim zdaniem główny, leżący u podstaw to osoba p. G. Z. Ten człowiek budzi zniechęcenie już przez samo swoje nazwisko (sam wyrobił sobie taką opinie). Bez żadnego wykształcenia (co chyba nie jest aż tak istotne), bez żadnej wizji, opierający swoją działalność na jawnych przekrętach, nadal bez konsekwencji, zajmujący poważne stanowisko we wspomnianej magistrali, które nijak ma się do rozwijania sportu w gminie, a wręcz jest odwrotnie. Ile można temu pobłażać. Ten pan nie ponosi żadnej odpowiedzialności za swoje czyny, sam uważa siebie za nietykalnego. Czy nie pora tego zmienić i dać temu kres??

 3. 48x48
  Kibic3

  Jak będzię G.Z to młodzi nie będą chcieli grać. Jak to było że miał wkońcu nie być, a tak naprawde chodził na mecze siadał na lawce i krzyczał na młodych..


Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.

Dodaj nowy komentarz