B klasa. „Sędzia, kartka!” – czyli jaki sędzia i jaka kartka ?

W minioną niedzielę na boiskach B klasy doczekaliśmy się wręcz niewyobrażalnej sytuacji. W trzech spotkaniach naszej grupy zabrakło sędziów, którzy mieli by prowadzić mecze w Borkowicach, Kuniowie, Smardach i Proślicach… Czy zatem spotkania te się odbyły ? Owszem, odbyły, bo prowadzili je przypadkowi „arbitrzy” wyłapani drogą losowania.

Skandal ale i brak jakiejkolwiek odpowiedzialności ze strony Opolskiego Związku Piłki Nożnej, który dopuścił do rozegrania takich zawodów. Jak widać zdrowie piłkarzy i kibiców nie było tutaj najważniejsze.

Jak ustalił portal 24powiat.pl już w rozpisce obsady sędziowskiej w tych trzech wspomnianych meczach nie było wyznaczonych sędziów. Większość arbitrów z naszego regionu desygnowanych zostało do wyższych lig, a część wzięło urlop… i zabrakło arbitrów do prowadzenia meczów…

Czy rozegrane mecze były sprawiedliwe ? Czy doszło do jakiś incydentów ? Czy pokazane kartki były słuszne, a wyniki nie wypaczone ? Czekamy na Wasze opinie w komentarzach.

Przepraszamy, nie ma żadnej aktywnej ankietyJest 3 komentarze

Dodaj swój
 1. 48x48
  b klasa

  Oczywiście że taki mecz nie powinien się odbyć. Niestety OZPN nie pozostawia żadnej możliwości, jeśli mecz się nie odbędzie jest obustronny walkower i kara dla obu klubów. Dla samych sędziów zwykle nie ma konsekwencji, jeszcze pieniądze tez dostana, a ich nie było bo płacone za mecz jest z góry. Ja uważam że nie powinien wtedy sędziować sędzia z łapanki, co innego sparing a co innego mecz ligowy. Ja oglądałem na wiosnę mecz w którym nie było sędziego i na boisku nie mal by się pozabijali, bo co taki z łapanki zrobi, ani kartek nie pokaże bo go wyśmieją.

 2. 48x48
  kibic

  Po pierwsze: dziękuje serwisowi 24powiat.pl za zwrócenie i nagłośnienie sprawy.

  Po drugie: Popieram wyniki ankiety oraz wcześniejsze komentarze – takie mecze nie mają prawa się odbyć. Jest zbyt duże zagrożenie zdrowia, to nie jest mecz siatkówki – tutaj jest bezpośredni kontakt na nogi czy nawet całe ciało zawodnika. Wystarczy że znajdzie się jakiś krewki idiota i nieszczęście gotowe.

  Po trzecie: Skoro OZPN doskonale wiedział że nie będzie sędziów to dlaczego nie zdecydował się na manewr typu: część drużyn zagra w sobotę, druga część w niedziele lub część zagra mecze o 14.00-14.30 a druga część o 17.00. Nie ma już upałów i raczej nie będzie więc nie ma bezpośredniego zagrożenia zawodników związanych z wysokimi temperaturami.

  Po czwarte: Pieniądze na poczet sędziów jest przelewany/odbierany automatycznie w całości przed rundą. Czy te pieniądze zostaną zwrócone do klubów. Jeśli nie, to dlaczego nie zostaną? Przecież „usługa” nie została wykonana.

  Po piąte: warto zwrócić uwagę że problemy zaczynają się robić od momentu likwidacji podokręgu kluczborskiego – gdyż ponoć był nierentowny. Co z tego że ten obecny jest rentowny(wątpliwe) ale niewydajny.
  Miało być taniej a wyszła totalna kiszka. Z każda sprawą trzeba jechać do Opola bo co z tego że co poniedziałek(teoretycznie) jest otwarte biuro jak tam nic sie nie da załatwić i tak trzeba jechać do Opola.


Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.

Dodaj nowy komentarz