B KLASA: Stobrawa Ligota Dolna zdecydowanie lepsza od Bąkowa (zobacz GALERIĘ)

W niedzielnym pojedynku B klasy zespół LZS Bąków przegrał wysoko ze Stobrawą Ligota Dolna 1:4. Przed spotkaniem oba zespoły sąsiadowały ze sobą w tabeli, jednak punkt mniej mieli goście. Wydawało się, że będzie to wyrównany mecz, ale toczył się pod dyktando przyjezdnych, którzy zasłużenie zgarnęli komplet punktów. Trzy bramki dla Stobrawy strzelił Zwoliński, jedna była samobójcza. Honorowe trafienie dla Bąkowa ustrzelił Matyszczak.

Już w pierwszych minutach to miejscowi powinni prowadzić. Nieporozumienie z bramkarzem przyjezdnych zakończyło się stratą piłkę. Golkiper Stobrawy opuścił swoją bramkę, jednak piłkarz Bąkowa lobem posłał futbolówkę tylko nad poprzeczką.

W 10 minucie było już 0:1. Zwoliński wpadł w pole karne z lewej strony, dograł mocno w pole karne, a tam tor lotu piłki przeciął Bednarz zaskakując własnego bramkarza.

Chwilę później Palutkiewicz trafił w poprzeczkę po technicznym uderzeniu prawą nogą zza pola karnego. W około 30 minucie goście podwyższyli na 2:0. Zwoliński środkiem dostał piłkę za plecy obrońców, a potem po ziemi uderzył w lewy róg.

Tuż po zmianie stron kopia akcji z pierwszej połowy. Zwoliński otrzymuje piłkę, wygrywa pojedynek biegowy i pokonuje golkipera płaskim uderzeniem w lewy róg. Miejscowi szybko odpowiedzieli. Matyszczak ładnie przelobował wysuniętego bramkarza, jednak jak się potem okazało było to honorowe trafienie. Wynik meczu ustalił Zwoliński. Goście najpierw mieli rzut z ałtu z prawej strony, a później po wrzutce w pole karne napastnik Stobrawy nie miał problemów z pokonaniem golkipera z 3 metrów.

LZS Bąków – Stobrawa Ligota Dolna 1:4 (0:2)

Bramki: Matyszczak – 3x Zwoliński, Bednarz (sam.)

Skład LZS Bąków: Tomasz Mioduszewski, Adam Bednarz, Paweł Michalski, Dawid Gawleta, Anatolie Nemtan, Grzegorz Gąszczak, Łukasz Ślusarek, Grzegorz Dziagacz, Przemysław Luterek, Arkadiusz Matyszczak, Tomasz Fortuna.

Rezerwa: Paweł Czaja, Sebastian Kosztyła.

Skład Stobrawa Ligota Dolna: Bartłomiej Doliński, Marek Nowak, Grzegorz Kwiring, Mirosław Szoprun, Bartłomiej Kłosowski, Tomasz Doliński, Kamil Rychel, Adam Palutkiewicz, Paweł Łęgowy, Grzegorz Zwoliński, Grzegorz Żymańczyk.

Rezerwa: Mateusz Filarski, Marcin Stach, Arkadiusz Domański, Piotr Pilarski, Dariusz Styrczewski (trener).