Dożynki w Duczowie. Zobacz GALERIĘ

W sobotę 15 września w Duczowie Małym (okolice Wierzbicy Górnej)  miały miejsce dożynki sołectwa Duczów. Rozpoczęcie przewidziano na godz. 14:00 i o tejże porze rozpoczęły się bez przeszkód.

Dożynki otwarto poprzez przywitanie chlebem i solą Proboszcza Parafii we Włochach  ks. Tadeusza Strugałę oraz krótkie przemówienie Sołtysa, Pana Konrada Vogla.

Na mieszkańców Duczowa Małego i Duczowa Wielkiego czekał szereg konkurencji sportowych, przygotowanych przez mieszkańców, a mianowicie dyscypliny takie jak: pchnięcie kulą, trzymanie kega (beczki), tenis stołowy, piłka siatkowa i na koniec pokazowy mecz piłki nożnej.

Dla najmłodszych atrakcją była przejażdżka Quadami, przygotowanymi przez Marcina Sapieję i Błażeja Sadowskiego. O sprawny przebieg konkurencji sportowych dbali: Andrzej Glanowski oraz Karolina Owsińska.

Pierwszą konkurencją było pchnięcie kulą, każdy zawodnik/zawodniczka mieli po 1 próbie, wygrywał oczywiście rzut najdalszy kulą 4-5kg. W tej konkurencji zwyciężył Mateusz Szyporta.

Następną konkurencją było trzymanie kega na czas wyprostowanymi rękoma. W tej dziedzinie zwyciężył Tomasz Owsiński.

Najbardziej zacięty przebieg miała konkurencja tenisa stołowego. Po wielu meczach rozgrywanych 1 set do 11pkt w finale zmierzyli się Mateusz Szyporta z Janem Modrzejewskim, w którym po wyrównanym przebiegu ostatecznie zwyciężył Jan Modrzejewski.

Ostatnią konkurencją była piłka siatkowa z zespołach trzy-osobowych, rozgrywaną 1 set do 25 pkt. Najlepszą trójką okazali się Lucyna Glanowska, Mieczysław Januszkiewicz oraz Ireneusz Oszczęda pokonując w finale trójkę Mateusz SzyportaAnita Sapieja, Dorota Owsińska. Trzecie miejsce przypadło zespołowi w składzie: Marcin Sapieja, Kacper Glanowski, Błażej Sadowski.
Zmagania sportowe zakończył pokazowy mecz piłki nożnej 2x 20 minut.

Po sportowych emocjach przy obfitych stołach miała miejsce zabawa taneczna do białego rana.

O muzyczną oprawę zadbał Andrzej Sikora przy asyście wodzireja Jacka Dębińskiego.

O poczęstunek i obfity zapas grochówki zadbały wszystkie gospodynie obu wsi.

Rada Sołecka:
Elżbieta Gołyga
Konrad Vogiel
Mieczysław Januszkiewicz
Tomasz Owsiński
Jolanta Capenko

Radny gminy:
Marek Nowak

– >> Zobacz GALERIĘ z dożynek
Nie ma komentarzy

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.