I LIGA: Numerowane bilety w Kluczborku to na razie prowizorka, a kibice się wściekają

Od rundy wiosennej MKS Kluczbork musiał wprowadzić numerację krzesełek na swoim stadionie. Obiekt został podzielony na sektory, każde miejsce siedzące ma swój numer. Każdy kibic kupując wejściówkę na mecz ligowy I ligi w Kluczborku ma określone na niej miejsce siedzące i tam powinien siedzieć podczas meczu. Taka jest teoria wprowadzonej ustawy odnośnie organizacji imprez masowych na stadionach. W rzeczywistości wygląda to jednak inaczej, a numerki na biletach jak na razie to jedna wielka prowizorka.

Docierają do nas niepokojące informacje. Już dwa razy pod rząd na trybunie krytej wrzało. Nie tylko z emocji jakich przysparzają nam piłkarze MKS-u rozgrywając swoje mecze na zapleczu Ekstraklasy, ale z nieporozumień wynikających z numeracji biletów. Przypominamy, że na krytej bilety są droższe od wejściówek na trybunę otwartą. W sobotę przed meczem ze Zniczem Pruszków kupiony w kasie bilet na trybunę krytą w cenie 20 zł – okazuje się, że numer miejsca sprzedanego biletu jest już zajęty, bo osoba która już na nim siedzi ma karnet… na całą rundę wiosenną. Dowiadujemy się, że takich przypadków jest znacznie więcej, a kibice powoli tracą nerwy.

Bilet na mecz (z lewej) i karnet (z prawej) na ten sam sektor i miejsce. Ze względu na anonimowość zamazaliśmy literę sektoru, który na bilecie i karnecie jest oczywiście ten samJest 4 komentarze

Dodaj swój
 1. 48x48
  Wojciech Smolnik

  Jedynym argumentem za jest przepis prawa który zobowiazuje organizatora imprezy masowej do sprzedaży biletów wyłacznie na miejsca siedziace i umieszczania na bilecie nazwiska, imienia, numeru pesel oraz numeru miejsca siedzącego. Nie będę oceniał sposobu w jaki napisany jest powyższy artykuł, gdyż to tylko i wyłącznie kwestia rzetelnośi dziennikarskiej piszącego (po co na bilecie i karnecie został zamazany sektor).
  Prawdą jest iż zdarzyło sie kilka przypadków iż na miejsce na które został sprzedany karnet, został sprzedany takze bilet jednorazowy. Na każdy taki przypadek reagujemy i staramy się załagodzić sytuację, proponując nabywcy biletu inne miejsce na terybunie krytej (o ile osoba taka zgłosi się doo nas). Wszystkich którym taki przypadek się przytrafił, w imieniu swoim i zarządu klubu przepraszam i obiecuję że w miarę możliwości będziemy starali się eliminować tego typu przypadki.
  Jednocześnie informuję ze przedmiotowe pomyłki są wynikiem niedopatrzenia pracowników klubu i w stosunku do nich zostana wyciagnięte konsekwencje.
  Rozwiązaniem problemu byłoby wprowadzenie elektronicznego systemu sprzedaży biletów, co i tak w niedalekiej przyszłości i tak bedzie konieczne, jednak na dzień dzisiejszy klubu na system za który trzeba będzie zapłacić około 350 tysięcy złotych netto po prostu nie stać.
  Jeszcze raz przepraszam i pozdrawiam wszystkich kibiców naszego klubu.

 2. 48x48
  admin

  Jeśli to tylko parę takich przypadków to dobrze i szybko będzie można wprowadzić porządek w takim razie na obiekcie. A co do tego zdjęcia to sektor został zamazany ze względu na anonimowość tej osoby, a nie że sektory są różne. Są te same na krytej. Jeśli są jakieś wątpliwości bądź klub chce wyeliminować dublowane bilety w tym przypadku na prezentowane tutaj miejsce możemy udostępnić zdjęcie tego biletu i sektoru bez zamazanych danych.


Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.

Dodaj nowy komentarz