I LIGA: Ostatni mecz ligowy w tym roku. Przyjedzie Podbeskidzie

Już w środę 11 listopada nasi piłkarze MKS Kluczbork zakończą zmagania ligowe w tym sezonie. W ostatnim spotkaniu przed własną publicznością podejmą Podbeskidzie Bielsko-Biała. Dla naszych graczy będzie to kolejny mecz o przysłowiowe sześć punktów. Może być to ciężkie spotkanie, bo MKS jest faworytem.

Podbeskidzie w obecnym sezonie gra grubo poniżej oczekiwań. Po poprzednim roku i wysokim czwartym miejscu, gdzie do awansu zabrakło zaledwie dwóch punktów, wszyscy napalili się na walkę o awans, a tym czasem trzeba walczyć o utrzymanie. Podbeskidzie bowiem znajduje się tuż nad kreską spadkową. W 18 meczach zdołali zgromadzić 19 punktów. Grają lepiej na wyjazdach, bo przegrali tylko 2 spotkania, natomiast aż 4 zremisowali, i również 2 wygrali. Przed własną publicznością 2 wygrali, 3 zremisowali i 5 przegrali. W ostatnim czasie mogli się przełamać, ale za każdym razem schodzili do szatni wygrywając, ale po końcowym gwizdku byli pokonani, bowiem rywale w drugiej połowie zawsze strzelali im przynajmniej bramkę więcej.

Obie drużyny spotkały się ze sobą 8 sierpnia. Wówczas w Bielsku-Białej padł remis. Co prawda Podbeskidzie strzeliło dwie bramki, jednak jedno trafienie samobójcze dało nam punkt.

Tym razem to MKS Kluczbork jest faworytem. Nasi zawodnicy notują passę 7 meczów bez porażki. Będzie to dla nas spotkanie o sześć punktów. Patrząc na statystyki w poprzednich meczach tej kategorii, ciężko być optymistą. MKS z czteroma pierwszymi drużynami ligowej tabeli zdobył 8 punktów. Z sześcioma ostatnimi, których ma za sobą zaledwie 5 punktów.

W naszej drużynie dojdzie do zmian w wyjściowej jedenastce. Za czwartą żółtą kartkę pauzować będzie musiał Michał Glanowski, a ponieważ chory jest Tomasz Zieliński, a długoterminową kontuzję leczy Adam Krzęciesa to w pomocy z Kazikiem być może zagra Dawid Nowacki. W Gorzowie urazu nabawił się jeszcze Piotr Stawowy, dlatego na lewej stronie stanie być może Marcin Adamczyk. W drużynie gości nie zagra Dariusz Kołodziej, który również będzie pauzował za cztery żółte kartoniki.

Początek spotkania o godzinie 13:00 na Stadionie Miejskim w Kluczborku.

IMG_4062

Fot. Piotr MazurczakNie ma komentarzy

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.