IV LIGA: Rezerwy MKS II Start wygrały z Piastem Strzelce Opolskie 2:1

MKS II Start Dobrodzień wygrał swój drugi mecz sparingowy z rzędu. Tym razem w Kluczborku podopieczni Roberta Płaczkowskiego pokonali Piast Strzelce Opolskie 2:1.

Zaczęło się słabo z naszej strony, bo nie potrafiliśmy stworzyć sobie żadnej dogodnej sytuacji. Goście przejmowali piłkę w środku pola i szybko przeprowadzali akcje. Po jednej takiej w 20 minucie zdobyli bramkę. Po dośrodkowaniu z lewej strony przyjmuje piłkę przed polem karnym Korchut, a następnie uderza prawą noga w lewy róg.

Chwilę później jeden z zawodników Piasta został sfaulowany w polu karnym przez środkowego obrońcę Szczygła, sędzia podyktował jedenastkę. Jeremko uderzył prawą nogą w prawy róg, ale tam Cłapa odbił piłkę na rzut rożny.

Później w 35 minucie przed polem karnym faulowany został Skarpiński. Piłkę ustawił Włoch i prawą nogą uderzył technicznie w prawy róg. W pierwszej połowie strzelał dla przyjezdnych jeszcze raz Korchut ale piłka zatrzymała się na poprzeczce. Do przerwy  1:1.

Po zmianie stron byliśmy już stroną przeważającą. W 65 minucie jeden z graczy Startu wywalczył rzut rożny z prawej strony. W pole karne dośrodkował Skorupa, a Kwolek zamykał akcję z lewej strony i lewą nogą z woleja pokonał bramkarza. Goście mogli wyrównać w ostatnich minutach, jednak jeden z graczy który wpadł w pole karne z prawej strony nie trafił w bramkę mierząc na krótki słupek.

MKS II Start Dobrodzień – Piast Strzelce Opolskie 2:1 (1:1)

Bramki: Włoch 35′, Kwolek 65′ – Korchut 20′

Skład MKS-u: Cłapa, Polak, Szczygieł, Chatkiewicz, Honc, Stupiński, Begar, Wojciechowski, Skorupa, Olejarz, Kwolek.

Na zmiany wchodzili: Włoch, Skarpiński