Kaczki krzyżówki zimują nad rzeką Stobrawa w Kluczborku, bo tak zostały przez nas nauczone (FOTO)

Kaczka krzyżówka, którą można spotkać w Kluczborku nad rzeką Stobrawą jest ptakiem występującym w całym kraju. Przesiadują one w miejscach zapewniających żerowanie o osłonę. Preferują płytkie wody śródlądowe, zwłaszcza stojące lub wolno płynące porośnięte u brzegów szuwarami. Bytują na zarośniętych rzeczkach i stawach otoczonych trzciną. Unikają otwartych wód.

Kaczka krzyżówka jest ptakiem migrującym, lecz większość populacji zimuje w naszym kraju. Dzieje się tak m.in. dlatego, że są odporne na niską temperaturę. Drugim powodem ich zimowania w kraju jest przyzwyczajenie do ludzi. Krzyżówki dokarmiane są przez ludzi. Tak jest np. w przypadku kaczek zimujących na rzecze Stobrawa. Ogromną ilość krzyżówek można spotkać w okolicach stawu przy ulicy Kościuszki.

20100127087

20100127088
Jest 2 komentarze

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.

Dodaj nowy komentarz