Karate. Znakomity występ Kluczborskiego Klubu Karate na MP we Włocławku

DSC_1593

W miniony weekend odbyły się we Włocławku XXVI Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym. Reprezentanci Kluczborskiego Klubu Karate startowali w różnych kategoriach wiekowych. Faworyci spisali się znakomicie! W grupie wiekowej młodzieżowców ostatni raz startowali: Dawid Rojowski i Alicja Zalecińska zdobywając po 3 medale.

Alicja wywalczyła złoto w fuku-go i w kumite indywidualnym oraz srebro w kata indywidualnym. Dawid został mistrzem Polski w ko-go kumite i w kumite drużynowym oraz zajął 3 miejsce w kumite indywidualnym.

Osiągnięte wyniki dają szansę na udział w reprezentacji podczas XXXII Mistrzostw Europy w Karate Tradycyjnym w październiku tego roku w Wilnie (Litwa). Dają też dobre rokowania na przyszłość i potwierdzają wysoką formę naszych zawodników, którzy w przyszłym roku będą już startowali w grupie seniorów – komentuje trener Andrzej Olech.

Olbrzymią radość przyniosło zdobycie mistrzostwa Polski w prestiżowej konkurencji kumite drużynowe mężczyzn, w składzie: Łukasz Radwański, Dawid Rojowski, Michał Dziurowski. Mimo osłabienia w wyniku kontuzji Łukasza Radwańskiego, dzięki przyjętej taktyce i postawie naszych zawodników, pokonaliśmy najlepszą drużynę z Aleksandrowa Łódzkiego. W drużynie tej startował min. Damian Stasiak – obecnie jeden z najlepszych zawodników w kraju, zwycięzca Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego 2015.

Fot i info: Kluczborski Klub Karate

DSC_1432

DSC_1494

DSC_1580Nie ma komentarzy

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.