Katyń ? pamiętamy! (GALERIA)

Krótkie, ale przejmujące wspomnienia, wiersze o tych którzy zginęli i o próbie wymazania zbrodni ze zbiorowej pamięci, odgłos strzału w trakcie w trakcie jedne z piosenek i przeszywający ciszę w szkolnej auli sygnał wojskowej trąbki ? w taki sposób uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 przypomnieli o Zbrodni Katyńskiej.

Szkolna akademia z mocnym przekazem za pomocą oszczędnych środkach wyrazu wywołał chyba to na czym chyba zależało jej autorom i wykonawcom ? własną refleksję u widza o tym, co się wydarzyło w Katyniu. Niezmącona cisza na sali była chyba dobitnym dowodem tego, że się udało.

Szczególnie utwór Jana Pietrzaka z lat 80, z czasów stanu wojennego wykonany przez chór  ?Fabryka Muzyki?, wybrany na tę właśnie okoliczność kazał pamiętać o tym, że również zamordowani przez NKWD zginęli po to ?Żeby Polska była Polską? – jak w tytule tej ważnej dla wielu rodaków piosenki.

Wcześniej, w piątek 12 kwietnia, pamięć ofiar Zbrodni Katyńskiej upamiętnili także przedstawiciele władz powiatu, środowisk kombatanckich i uczniowie ZSP nr 1.

Przypomnijmy, że Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kluczborku  od 2 lat opiekuje się obeliskiem upamiętniającym Zbrodnią Katyńską. Przed szkołą posadzony jest również dąb, upamiętniający pomordowanych w Katyniu, których rodziny zamieszkują w powiecie kluczborskim.

– >> Zobacz GALERIĘ

Oprac. M.Kluf
Nie ma komentarzy

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.