Kluczborscy emeryci zapraszają na spacery

W środę, 4 stycznia, o godz. 10.00 członkowie kluczborskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów zainaugurowali kolejny sezon zimowych spacerów. Część z nich pomaszerowała z kijami nordic walking. Sezon spacerów potrwa do kwietnia. Amatorzy zimowych przechadzek będą się spotykali co środę o godz. 10.00, tradycyjnie już przy wejściu do Parku Miejskiego.

Do zimowych spacerów może się dołączyć każdy, niezależnie od wieku i kondycji. – Nasi, znani z aktywnego trybu życia emeryci, urozmaicają swoje piesze wycieczki  ćwiczeniami, śpiewem, czasem dodatkowym punktem programu są ogniska z pieczeniem kiełbasek – zapewnia Franciszek Zając ze Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Zapewniają, że przechadzki znakomicie wpływają na ich zdrowie, niezależnie od tego czy maszerują z kijami nordic walking czy bez.

Duże znaczenie ma rzecz jasna doborowe towarzystwo. Kluczborscy emeryci zapowiadają, że pomaszerują też z kijami w ramach pieszej wycieczki organizowanej w Kluczborku w ramach najbliższego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Monika Kluf

Nie ma komentarzy

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.