KOLARSTWO: Kluczborczanin Patryk Stosz powołany na MŚ w Limburg (Valkenburg) !!!

Już w niedzielę kluczborski kolarz Patryk Stosz (LKS Stobrawa) będzie reprezentował nasz kraj na Mistrzostwach Świata w holenderskiej prowincji Limburgia (Valkenburg).

Mistrzostwa trwają już od 15 września. Zawodnicy i zawodniczki rywalizują między sobą w różnych kategoriach (np. U23, elita, jazda indywidualna na czas, jazda drużynowa).

Patryk Stosz wyruszy na trasę w niedzielę w kategorii juniorów. Będzie miał do przebycia 129 kilometrów. Warto nadmienić, że reprezentujący nasz powiat i Polskę kolarz jest jednym z czterech powołanych zawodników. Oprócz niego w starcie wspólnym pojadą jeszcze: Maciej Kasperkiewicz, Przemysław Kasperkiewicz i Szymon Rekita.

W poniedziałek odbyła się jazda indywidualna na czas juniorów. Tutaj Polskę reprezentował Przemysław Kasperkiewicz i Szymon Rekita. Rekita zajął 13 miejsce, a dystans 26.6 km pokonał w czasie 36:11.42. Wygrał Norweg SVENDSEN Oskar który miał od Polaka czas lepszy o 37 sekund. Kasperkiewicz był 19 z czasem 36:37.90.

Rywalizację na MŚ można oglądać na żywo na polskich kanałach Eurosport i TVP Sport. Nie jest jednak przewidziana transmisja z wyścigu juniorów, gdzie pojedzie kluczborski kolarz.

Fot. Limbug2012
Jest 6 komentarze

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.

Dodaj nowy komentarz