KOLARSTWO: Patryk Stosz srebrym medalistą MP w kolarstwie przełajowym

W miniowy weekend w miejscowości Koziegłowy odbyły się 76. Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym.

Warunki atmosferyczne zrobiły swoje – trasa była naprawdę ciężka technicznie. Pod śniegiem znajdywały się zamarznięte koleiny, miejscami pokryte lodem. Do tego postawiono cztery przeszkody i trasa jak na mistrzostwa Polski idealna. Chociaż przejechanie jej wymagało sporo techniki od zawodników, to mimo wszystko pokonywali ją dość szybko.

W pierwszy dzień na liniach startowych stanęły młodsze kategorie wiekowe. W młodziczkach Maja Drelak nie rywalizowała jeszcze o koszulkę mistrza Polski, a o naramiennik Prezesa Polskiego Związku Kolarskiego. Tak jak przewidywaliśmy, udało jej się wywalczyć miejsce na podium. Już od startu jechała na wysokiej lokacie, ostatecznie meldując się na mecie jako 3.

W niedzielne popołudnie odbyła się najważniejsza rywalizacja całych mistrzostw, na którą i my czekaliśmy z niecierpliwością. Patryk Stosz był w gronie faworytów do medalu. Od początku trzymał się z przodu i usiłował kontrolować sytuację, nie puszczając rywali do przodu. Niestety przeskakując przez jedną z przeszkód spadł na drugą pozycję. Usiłował gonić rywala zmniejszając jego przewagę co raz bardziej. Przegrywając zaledwie paroma sekundami kluczborczanin wywalczył srebrny medal oraz wicemistrzostwo Polski w kolarstwie przełajowym na 2013 rok.

MagdaNie ma komentarzy

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.