KOLARSTWO: Zawodnicy UKS Stobrawa Kluczbork jadą na MP w kolarstwie przełajowym

W zbliżający się weekend zawodnicy UKS Stobrawa Kluczbork wystartują w 76. Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Przełajowym w miejscowości Koziegłowy.

Trasa została ustalona już dużo szybciej, aby zawodnicy mogli ją poznać podczas jednego z Pucharu Polski. Wtedy nie wydawałoby się, że jest ciężka – zarówno pod względem siłowym jak i technicznym. Teraz na jej poziom trudności znacznie wpłyną przeszkody, których na okrążeniu o długości 2500 metrów ma być aż osiem. Do tego dojdą również warunki atmosferyczne, chociaż prawdziwie błotnista trasa będzie dla naszych reprezentantów na korzyść.

Duże szanse na medal, a nawet zdobycie koszulki mistrza Polski ma Patryk Stosz w kategorii Orlik. Jego głównym rywalem będzie Bartosz Pilis (MGLKS Koziegłowy), który będzie chciał się pokazać własnej publiczności. Właśnie w tym przypadku, z powodu uwarunkowań fizycznych obu kolarzy, na plus dla kluczborczanina będzie duża ilość błota na trasie.

Z kolei w juniorach Patryk Złotowicz będzie walczył o medal. Jest zawodnikiem, którego ostatnie wyniki wskazują na to, że jest w gronie kandydatów na medal. Od dobrej strony powinien pokazać się także młodzik Grzegorz Lacmański, który przez większość sezonu zajmował pechowe 4. miejsce, a teraz po odpowiednim przygotowaniu ma zamiar powalczyć o podium.

Od tego sezonu w barwach Stobrawy będą się ścigać nowi zawodnicy, którzy przeszli do Kluczborka z amatorskiej grupy MTB w Bralinie. Pośród nich znajduje się Maja Drelak, zawodniczka startująca w kategorii młodziczka. Podczas tego sezonu do swojego konta dołączyła sporą ilość miejsc w pierwszej trójce i ona również będzie chciała powrócić do domu z nagrodą.

Magda
Nie ma komentarzy

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.