Koniec walki o II ligę piłki siatkowej. Komu awans ?

IMG_8354

W miniony weekend w czterech miastach odbywały się turnieje finałowe o wejście do II ligi piłki siatkowej. Walczyło ze sobą 16 najlepszych zespołów, a zwycięzcy grup uzyskali automatyczny awans do II ligi.

Przypomnijmy iż UKS Mickiewicz Kluczbork zakończył sezon w półfinałach, a z ich grupy do finałów awansował Płomień Sosnowiec i Sędziszów Małopolski. Do finałów nie udało się również awansować najlepszej drużynie z naszego województwa – Piastowi Gorzów Śląski.

Trafne wydaje się tu przysłowie „ten się śmieje, kto się śmieje ostatni” i dotyczy zespołu OKS Olesno. Olesno zajęło w województwie opolskim III miejsce, bowiem przegrali niespodziewanie mecz półfinałowy z Gorzowem Śląskim. To była duża niespodzianka, a na zespół z Olesna spadła fala szyderczej krytyki. Jednak Olesno dostało się do półfinałów na szczeblu centralnym z dziką kartą (wycofanie się zespołów z innych województw) i pokazało poniekąd swoją wartość zajmując II miejsce premiowane grą w turnieju finałowym. W finałach, które rozegrali w Oleśnicy zajęli ostatecznie III miejsce.

Faworyzowany z naszej grupy Płomień Sosnowiec grał turniej finałowy w Chełmży. Zarówno Płomień jak i gospodarze wygrali swoje dwa pierwsze mecze w pierwsze dwa dni. W niedzielę zagrali między sobą wielki finał finałów. Sosnowiec prowadził w setach dwa razy. Najpierw 1:0, potem 2:1, jednak w tie-breaku musieli uznać wyższość gospodarzy, i to właśnie siatkarze  Chełmży zapewnili sobie awans.

Tym czasem Płomień Sosnowiec na swoim fanpage’u odwołał spotkanie z kibicami i czeka na poniedziałkowy komunikat Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Rzekomo przez reorganizację ligi awansować ma także drugi zespół. Informacje póki co nie są potwierdzone, więc ich kibice z pewnością mają nieprzespaną noc.
Nie ma komentarzy

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.