Kulig skuterem bez kasku w sylwestrową noc

16-letni mieszkaniec Bogacicy zorganizował dla swoich znajomych kulig. W sylwestrową noc doczepił do swojego motoroweru sanki z pasażerami i ruszył po pobliskiej okolicy. Na widok oznakowanego radiowozu zarówno uczestnicy kuligu jak i kierujący porzucając swój pojazd oddalili się z miejsca kuligu. Kierujący motorowerem ponadto podczas jazdy nie posiadał kasku ochronnego.

31 grudnia 2010 roku tuż przed 23:00 kluczborscy policjanci patrolując miejscowość Bogacica zauważyli na jednej z ulic motorowerzystę prowadzącego pojazd bez kasku ochronnego. Motorower ponadto ciągnął za sobą sanki z pasażerami. Na widok oznakowanego radiowozu uczestnicy kuligu szybko oddalili się. Kierujący motorowerem chciał szybko odjechać jednak oblodzona jezdnia utrudniła mu ucieczkę. W efekcie 16-latek porzucając pojazd na jezdni także uciekł. Policjanci ustalili właściciela motoroweru okazał się nim 16-letni mieszkaniec Bogacicy.

W miejscu zamieszkania policjanci zastali tylko dziadka 16-latka, któremu przekazano pojazd. Sprawa wyjaśniana jest przez Zespół ds. Nieletnich i Patologii 16-latek odpowie za kierowanie motorowerem bez kasku ochronnego, ciągnięcia za pojazdem osób na sankach, nie okazania wymaganych dokumentów przy prowadzeniu pojazdów, nie zatrzymania się do kontroli drogowej.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kluczborku
Nie ma komentarzy

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.