LIGA OKRĘGOWA: Kuniów wygrywa i jest już w czołówce

LZS Kuniów pokonał na własnym boisku KS Górażdże 3:1 i zbliżył się do strefy premiowanej awansem. Dwie bramki strzelił Włoch, a jedną dołożył Gnoiński. Pierwszą bramkę strzelił Włoch. Faulowany był Budnik, a pomocnik Włoch uderzył celnie w długi róg.

Przeciwnik dosyć niewygodny. Bronili się dobrze, zacieśnili obronę – tak to wyglądało w pierwszej połowie, że nie oddali żadnego strzału na naszą bramkę. Byliśmy dominującym zespołem, ale nie wszystko nam wychodziło – mówił trener Mariusz Strzelak.

W drugiej połowie wynik podwyższył znów Włoch. Na prawej stronie faulowany był znów Budnik. Bramka padła szczęśliwie po rykoszecie odbijając się po drodze od głowy gracze gości.

Kuniów stracił później bramkę. Po stracie piłki przyjezdni przeprowadzili szybką kontrę. Co prawda zawodnicy Kuniowa zdołali w pierwszej fazie wybić futbolówkę, ale później kolejny z graczy ja przejął i przerzucił nad wychodzącym Pawłem Wyrębkiem.

Prowadziliśmy grę, ale trochę wdarło się w zespół nerwowości. Po trzecim golu było już spokojniej – oceniał trener Kuniowa.

Trzecia bramka padła po stałym fragmencie gry. Kuniów miał rzut rożny z lewej strony. Później po małym zamieszaniu w polu karnym futbolówkę przejął Gnoiński i skutecznie uderzył. W innych okazjach niecelnie strzelał Zgid oraz Skarpiński.

– Z wyniku jestem zadowolony. Piłkarze zostawili trochę zdrowia na boisku – podsumowywał trener Kuniowa.

LZS Kuniów – KS Górażdże 3:1 (1:0)

Bramki: 2x Włoch, Gnoiński