Mieszkaniec Biadacza ujął złodzieja

Czujny mieszkaniec Biadacza ujął złodzieja. 45?latek z jednego z mieszkań ukradł laptopa wartego 1.000 zł. Mężczyzna jest znany Policji. Teraz za kradzież odpowie przed sądem, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W środę 22 sierpnia kryminalni z Kluczborka zatrzymali 45-latka, który w Biadaczu ukradł z mieszkania laptop Fujitsu Siemens o wartości 1.000 złotych.

Do zdarzenia doszło około godziny 17.00, kiedy to sprawca wykorzystując nieuwagę domowników, wszedł do otwartego mieszkania i ukradł laptop. Mężczyzna został jednak szybko ujęty przez mieszkańca Biadacza, który o przestępstwie natychmiast powiadomił Policję.

Policjanci po przybyciu na miejsce zdarzenia zatrzymali mężczyznę i przewieźli do policyjnego aresztu. Jak ustalili funkcjonariusze Jarosław G. był widziany w Biadaczu od samego rana. Zaczepiał mieszkańców prosząc o pieniądze. W chwili popełnienia przestępstwa był nietrzeźwy. Badanie wykazało prawie 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 45-latek tłumaczył się, że chciał tylko wysłać maila do swojej dziewczyny i dlatego wziął laptopa.

Mężczyzna jest znany Policji i był już karany za podobne przestępstwa. Teraz stanie przed sądem, a za czyn, którego się dopuścił grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Czujność i obywatelska postawa społeczności lokalnej przyczyniła się do ujęcia i zatrzymania sprawcy przestępstwa oraz odzyskania skradzionego mienia.

Źródło: KPP KluczborkNie ma komentarzy

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.