MKS Kluczbork – Odra Opole 1:0. Odżyły nadzieje

MKS Kluczbork okazał się lepszy w meczu derbowym od Odry Opole wygrywając 1:0. Jedyną bramkę, ale jak ważną i cenną strzelił Adam Orłowicz.

Historia lubi się powtarzać i MKS podobnie jak Metal w sezonie 89/90 pokonał Odrę osiągając taki sam rezultat. Dopisując na swoje konto trzy punkty podopieczni trenera Andrzeja Konwińskiego zbliżyli się znów do bezpiecznej strefy dającej utrzymanie na 1 punkt.

Piłkarze Odry zaczęli spotkanie z animuszem. Już w 5 minucie po uderzeniu z dystansu Wnuk odbił futbolówkę w bok, a tam skutecznie dobijał Giel. Niestety brat bliźniak naszego napastnika był na pozycji spalonej i golkiper MKS-u wznowił grę.

Gospodarze przeczekali początkowy napór Odry i w 26 minucie przeprowadzili skuteczną akcję. Z prawej strony futbolówkę do Orłowicza podawał Niziołek, a ten precyzyjnie uderzył obok bramkarza.

Po drugiej stronie okazję zmarnował Deja. Bliski podwyższenia z kolei był Giel, który ubiegł wybiegającego Primela i kopnął wysokim łukiem w stronę bramki, jednak obrońcy w porę wrócili wybijając futbolówkę głową na rzut rożny.

W drugiej połowie MKS miał więcej dogodnych okazji od rywali. Do tego ostatni kwadrans goście grali w osłabieniu po tym jak drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Deja. Niestety MKS nie potrafił wykorzystać tej sytuacji, aby nieco uspokoić zapał gości. W końcówce Odra wrzucała futbolówkę w nasze pole karne, licząc na jakiś błąd. Obrona jednak ofiarnie interweniowała i tytuł najlepszej drużyny w województwie przypadł naszych zawodnikom.

Zobacz obszerną GALERIĘ ze spotkania

IMG_9220

Jest 9 komentarze

Dodaj swój
  1. 48x48
    mks

Edzio co ty za bzdety piszesz wy pikniki fajną atmosfere zrobiliście dajcie spokój przy wyniku 1-0 rykneliście MKS a gdyby Odra wygrywała to w 80 minucie byście już na stadionie nie byli a co do tych rac to zarząd się kompromituje że jest bieda i nie ma pieniędzy dajcie spokój chłopaki raz zrobili opraw następne bedzie pewnie za 3 lata a zarząd chodzi i robi z siebie pajacy

2. 48x48
    mieszkaniec

[moderacja – niezgodny z regulaminem]

A mecz jak mecz ,wazne punkty zdobyta a komentarz Edzia na miejscu,sektor E dno i metr mułu szkoda gadac,Pilkarzom zycze utrzymania:)