Nagrody dla promujących Miasto i Gminę Kluczbork

2787

Nagrody  dla osób promujących miasto i gminę Kluczbork wręczone zostały  już po raz jedenasty. Rok 2014 przyniósł rekordową liczbę 33 osób co świadczy o tym, że w Gminie Kluczbork mamy wspaniałą i uzdolnioną młodzież.

Nagrody zostały wręczone przez Burmistrza Jarosława Kielara oraz Wiceburmistrza Andrzeja Nowaka podczas uroczystej gali 11 listopada na hali OSiR-u w Kluczborku.
Wręczana nagroda ma przyczynić się do dalszego rozwoju nagrodzonego w reprezentowanej przez niego dziedzinie.

Poniżej prezentujemy osiągnięcia nagrodzonych, którzy reprezentują dziedziny nauki i edukacji, muzyki i tańca, oraz sportu.

NAUKA i EDUKACJA

 

Julia Cygan (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2)

  • Na szczeblu wojewódzkim to finalistka Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego i Woj.Konkursu J.Angielskiego
  • Zajęła 13 miejsce w ogólnopolskim konkursie z języka angielskiego „Dyktando”
  • Na szczeblu rejonowym brała udział: w Konkursie Ojczyzna-Polszczyzna, Konkursie Recytatorskim Szkolno-Gimnazjalnym (wyróżnienie) o Konkursie Recytatorskim z j.niemieckiego
  • Na etapie miejsko-gminnym: wojewódzkie konkursy historyczny, techniczny i przyrodniczy
  • Dwa razy prowadziła sesję dziecięcej Rady Miejskiej.

 

Michał Radaczyński (Społeczne Gimnazjum STO w Kluczborku)

  • Uczeń przejawia przede wszystkim zainteresowania historyczne, bierze udział w konkursach, zwykle zajmuje wysokie miejsca (3 x finalista wojewódzkiego konkursu)
  • Tytuł finalisty tego konkursu dla gimnazjalistów w 2014r.
  • III miejsce w eliminacjach gminnych Woj.Konkursu Matematycznego w 2014r.

 

Sandra Kubik (I LO im. A.Mickiewicza przy ZSO w Kluczborku)

  • Finalista etapu centralnego XXXVII Olimpiady J.Niemieckiego
  • I miejsce w finale wojewódzkim konkursu j.niemieckiego DeutschQuiz – Wrocław, organizowało NKJO

 

Hanna Kuliga (I LO im. A.Mickiewicza przy ZSO w Kluczborku)

  • Wszechstronne uzdolnienia, poparte sukcesami w konkursach wojewódzkich ogólnopolskich i międzynarodowych
  • Tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu J.Angielskiego dla Gimnazjum organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Opolu
  • Tytuł finalisty Międzynarodowego Konkursu J.Angielskiego Golden Owl
  • III miejsce (drużynowo) w finale wojewódzkim w halowej piłce nożnej dziewcząt
  • IV miejsce (drużynowo) w finale wojewódzkim w piłce ręcznej dziewcząt

 

Maciej Sitek (I LO im. A.Mickiewicza przy ZSO w Kluczborku)

  • W minionym roku szkolnym uzyskał najwyższą w szkole średnią ocen w szkole.
  • Jest typem aktywisty, społecznika, angażującym się w życie szkoły i środowiska lokalnego.
  • W bieżącym roku ukończył szkołę liderów i centrum kreatywne I st. Collegium Nobilium Uniwersytetu Opolskiego.
  • Jest wolontariuszem Klubu 8 i PCK oraz członkiem OSPożarnej.
  • Reprezentował szkołę na gali finałowej Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu organizowanej przez Klub Jagielloński
  • Został wybrany Młodzieżowym Burmistrzem Miasta Kluczborka na rok 2014 w konkursie prowadzonym przez opolskie „Stowarzyszenie Ludzi Aktywnych Horyzonty”

 

 

Paulina Zaremba (Publiczne Gimnazjum nr 1)

  • Tytuł finalisty Olimpiady Teologii Katolickiej Bydgoszcz 2014
  • Tytuł laureata Ogólnopolskiego Konkursu 8 Wspaniałych

 

MUZYKA i TANIEC

 

Przemysław Chałupka – akordeonista

– wyróżnienie w XVIII Międzynarodowych Spotkaniach Akordeonowych (Sanok)

– laureat III Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego „Harmonia Espressiva” im. prof. J.urka (Sochaczew)

– uczestnictwo w wielu przesłuchaniach, spotkaniach akordeonowych czy festiwalach

 

 

Jędrzej Lipski (Gminna Szkoła Muzyczna)

  • I miejsce na Turnieju Młodych Akordeonistów w Oleśnicy (IV 2014)
  • III miejsce na Makroregionalnym Konkursie Akordeonowym „Tremolando” w Kluczborku
  • Wyróżnienie na Chrzanowskich Spotkaniach Młodych Instrumentalistów w Chrzanowie (V 2014)
  • Udział w Koncercie Talentów w Filharmonii Opolskiej
  • Bardzo dobre wyniki w nauce, świadectwo z wyróżnieniem, aktywny udział w koncertach na rzecz szkoły.

 

Aleksandra Urbańska (Gminna Szkoła Muzyczna)

  • III miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu „Zakręcone fleciki” w Rybniku (V 2014)
  • Wyróżnienie na Polsko-Czeskich Konfrontacjach Najmłodszych Flecistów w Głuchołazach (IV 2014)

 

Monika Podwika (Gminna Szkoła Muzyczna)

  • II miejsce – kwartet fletowy – Międzynarodowy Konkurs Fletowy w Jastrzębiu Zdr. (IV 2014)
  • III miej scena Polsko-Czeskich Konfrontacjach Najmłodszych Flecistów w Głuchołazach (IV 2014)

 

Martyna Szczygieł (Gminna Szkoła Muzyczna)

  • III miejsce na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Akordeonowej w Giżycku w kat.zespołów kameralnych
  • II miejsce (I nie przyznano) na Konfrontacjach Młodych Akordeonistów w Oławie w kat. zespołów kameralnych
  • Udział w Koncercie Talentów w Filharmonii Opolskiej (VI 2014)
  • Bardzo dobre wyniki w nauce i świadectwo z wyróżnieniem.
  • Aktywny udział w koncertach na rzecz regionu, miasta i szkoły, m.in. 1 maja (koncert na Rynku w Kluczborku z okazji 10 rocznicy wejścia Polski do UE), 28 czerwca – koncert w Wołczynie podczas wręczania nagród z okazji Dni Wołczyna, 28 czerwca – charytatywny koncert parafialny

 

Julia Budek i Piotr Cisiecki – taniec towarzyski w Akademii Tańca Adriany Przybył oraz KDK

– I miejsce – IV Ogólnopolski TTańca (Działoszyn)

– I miejsce – IV Ogólnopolski TTT o Puchar Stowarzyszenia Miłośników Tańca „Złote Plastry Miodu” (Kluczbork)

– I miejsce – VII Ogólnopolski TT „Silesian Cup 2014” (Dobrzeń)

– I miejsce – Turniej „Pierwszy krok taneczny” (Opole)

– II Ogólnopolski TT o Puchar Burmistrza Wołczyna

– I miejsce – TTT o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół (Opole)

– ukończony 2-letni kurs tańców standardowych i latynoamerykańskich

– Piotr zdobył podczas tego kursu specjalne wyróżnienie

 

Agata Drozda i Tymoteusz Patek – taniec towarzyski w Akademii Tańca Adriany Przybył oraz KDK

– I miejsce – VII Ogólnopolski TT „Silesian Cup 2014” (Dobrzeń)

– I miejsce – II Ogólnopolski TTT „Klasufka Taneczna” (Wołczyn)

– I miejsce – Turniej „Pierwszy krok taneczny” (Opole)

– I miejsce – IV Ogólnopolski TTT o Puchar Stowarzyszenia Miłośników Tańca „Złote Plastry Miodu” (Kluczbork)

– dodatkowo Tymek zdobył I miejsce w VI OTTT „Nadwarciańskie Lato” i – I miejsce – TTT o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół (Opole)

 

Klaudia Gulka (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1)

Wykazuje szczególne uzdolnienia taneczne. W minionym roku brała udział w wielu zawodach organizowanych na szczeblu województwa, ogólnopolskim oraz międzynarodowym.

  • II miejsce w IV Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego (TTT) o puchar Stow.Miłośników Tańca Sukces „Złote Plastry Miodu”
  • III miejsce w IX Ślężańskim TTT o puchar Burmistrza Sobótki
  • III miejsce w IV Ogólnopolskim TTT „Nadwarciańskie Lato” o puchar Burmistrza Działoszyna
  • II miejsce w Międzynarodowym Truskawkowym TTT we Wrocławiu
  • III miejsce w VII Ogólnopolskim TTT z udziałem par zagranicznych o Puchar Jerzego Mierzwy
  • III miejsce w II Ogólnopolskim TTT o Puchar Burmistrza Wołczyna z udziałem par zagranicznych

 

Aleksandra Radzioch – śpiew

– I miejsce w XVII Gali Piosenki w Byczynie

– udział w XIII Przeglądzie Kolęd „Kolędy łączą pokolenia” (Rudniki)

– nominacja do Finału i tam Złota Półnutka w XXII Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca „Majowa Nutka” (Częstochowa)

– II miejsce w VI Kluczborskim Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej

– wyróżnienie w VIII Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Kluczborskie Trele”

 

Edyta Majewska – mażoretka

– I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Zespołów Mażoretkowych w kat. mini formacja (…) w Ozimku

– II miejsce w jw.w kat.baton

– III miejsce w jw. W kat. pompon w Ozimku

– III miejsce w plebiscycie „Diamentowa Mażoretka” w Kędzierzynie-Koźlu

– II vice mistrzostwo Polski w XVI MPolski Mażoretek w Kędzierzynie-Koźlu oraz uzyskanie kwalifikacji do MŚwiata Mażoretek w Czechach

– ukończyła szkolenie I st. instruktora mażoretek

 

SPORT

 

Patryk Złotowicz – kolarstwo

– członek kadry narodowej w kolarstwie przełajowym i szosowym

– I miejsce – Ogólnopolski Wyścig Przełajowy (Katowice)

– I miejsce – Mistrzostwa Woj.Opolskiego w Kolarstwie Przełajowym (Falmirowice)

– 5 miejsce – Ogólnopolski Wyścig Kolarski (Sobótka)

– II miejsce – Ogólnopolski Wyścig Kolarski (Chrząstowice)

– I miejsce – Milicki Wyścig Rowerowy (Milicz)

– IV miejsce – Puchar Polski w Kolarstwie Szosowym (Gostyń)

– V miejsce – Puchar Polski (Turawa)

– II miejsce – MP LZS w jeździe na czas (Dobczyce)

– IV miejsce – Międzynarodowy Wyścig Regionu Orlica (Lans Korona, Czechy)

– I miejsce – Kryterium uliczne (Stara Ves k/Ostrawy, Czechy)

– I miejsce – Międzynarodowe Kryterium Uliczne (Izbicko)

– I miejsce – Międzynarodowe Kryterium Uliczne (Wieluń i Prudnik)

 

 

Milena Drelak – kolarstwo

– II miejsce – Wyścig w MTB (Zielona Góra)

– III miejsce – Kryterium Uliczne (Darłowo)

– IV miejsce – Indywidualna Jazda na czas (Darłowo)

– II miejsce – Wyścig w MTB (Biała)

– I miejsce – Wyścig w MTB (Gogolin)

– I miejsce – Wyścig MTB (Głuchołazy)

 

Karol Przewdzięk – kolarstwo

– II miejsce – Mistrzostwa Woj.Opolskiego w Przełaju (Falmirowice)

– II miejsce – XV Cyclocros (Kędzierzyn-Koźle)

– III miejsce – XII Wyścig Kolarski o Puchar Wójta gm.Czernica

– III miejsce – Mistrzostwa Woj.Opolskiego na Czas (Niwki)

– III miejsce – Mistrzostwa Woj.Opolskiego na ze startu wspólnego (Szczedrzyk)

– IV miejsce – III Ogólnopolski Wyścig w MTB (Biała)

– III miejsce – Wyścig w MTB (Gogolin)

– IV miejsce – Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w MTB (Głuchołazy)

– III miejsce – Wojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w MTB (Głuchołazy)

 

Kacper Kuropka – kolarstwo

– IV miejsce – I Ogólnopolski Katowicki Wyścig w Kolarstwie Przełajowym

– VI miejsce – Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w Kolarstwie Przełajowym (Żagań)

– III miejsce – Mistrzostwa Woj.Opolskiego w Przełajach (Falmirowice)

– VI miejsce – VIII Ogólnopolski Wyścig Kolarski MTB o Puchar Ziemi Leżajskiej

– I miejsce – XII Wyścig Kolarski o Puchar Wójta gm.Czernica

– I miejsce – Mistrzostwa Woj.Opolskiego w Kolarstwie Szosowym (Niwki)

– I miejsce – Mistrzostwa Woj.Opolskiego w jeździe indywidualnej na czas (Szczedrzyk)

– I miejsce – IX Memoriał M.Gołdyna i Zb.Niżyńskiego (Oleszyna)

– I miejsce – Wyścig MTB Cross Country „Złota Wstęga”

– III miejsce – III Ogólnopolski Puchar Burmistrza Białej w XC

– III miejsce – Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w kolarstwie górskim (Głuchołazy)

– II miejsce – Mistrzostwa Woj.Opolskiego

– II miejsce – Karlubecki Tour de Kids (Gogolin)

 

Tomasz Bryłka – kolarstwo

– I miejsce – I Ogólnopolski Katowicki Wyścig w kolarstwie przełajowym

– I miejsce – Ogólnopolski Wyścig w Kolarstwie Przełajowym i Mistrzostwa Okręgu (Falmirowice)

– I miejsce – Cyclocross (Kędzierzyn-Koźle)

– III miejsce – VIII Ogólnopolski Wyścig Kolarski MTB (Leżajsk)

– IV miejsce – Ogólnopolski Wyścig Kolarski MTB o Puchar Prezydenta Zielonej Góry

– II miejsce – Mistrzostwa Woj.Opolskiego na czas (Niwki)

– II miejsce – Mistrzostwa Woj.Opolskiego ze startu wspólnego (Szczedrzyk)

– III miejsce – Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (Pińczyce)

– II miejsce – Puchar Prezesa PZKOl (Żerków)

– I miejsce – Mistrzostwo Woj.Opolskiego MTB (Głuchołazy)

– II miejsce – Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (Głuchołazy)

– I miejsce – III Ogólnopolski Puchar Burmistrza Białej w kolarstwie górskim

– I miejsce – Karlubiecki Tour de Kids (Gogolin)

 

Justyna Łysiak (Publiczne Gimnazjum nr 1)

  • Jest uzdolnioną siatkarką i wzorową uczennicą
  • VI miejsce w kraju w piłce siatkowej dziewcząt w X Ogólnopolskiej Gimnazjadzie
  • I miejsce w Mistrzostwach Wojewódzkich Młodziczek w sezonie 2013/2014 i udział w półfinale Mistrzostw Polski (I miejsce Mistrzostw Wojewódzkich Kadetek w sezonie 2013/2014)
  • II miejsce Mistrzostw Wojewódzkich Juniorek w sezonie 2013/2014
  • Tytuł Mistrz Województwa Opolskiego i udział w mistrzostwach Polski
  • III miejsce i brązowy medal w finale wojewódzkim w halowej piłce nożnej dziewcząt
  • IV miejsce w finale wojewódzkim w piłce ręcznej dziewcząt

 

Monika Głodzińska (Publiczne Gimnazjum nr 1)

  • Uzdolniona siatkarka i reprezentantka kadry wojewódzkiej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży
  • VI miejsce w kraju w piłce siatkowej dziewcząt w X Ogólnopolskiej Gimnazjadzie
  • VII miejsce w Piłce Siatkowej Dziewcząt w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży 2013
  • I miejsce Mistrzostw Wojewódzkich Kadetek w sezonie 2013/2014
  • II miejsce Mistrzostw Wojewódzkich Juniorek w sezonie 2013/2014
  • Brała udział w Mistrzostwach Polski Szkół Gimnazjalnych – Kołobrzeg 2014

 

 

Melania Stanossek (I LO im. A. Mickiewicza przy ZSO w Kluczborku)

 

  • Uzdolniona siatkarka, reprezentantka kadry wojewódzkiej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży
  • VII miejsce w Piłce Siatkowej Dziewcząt w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży 2013
  • I miejsce w Mistrzostwach Wojewódzkich Kadetek (sezon 2013/2014)
  • II miejsce w Mistrzostwach Juniorek (sezon 2013/2014)

 

Artur Langos – siatkarz.

– wraz z drużyną ŁKSG Łódź zdobył II miejsce na Mistrzostwach Polski w Piłce Siarkowej Niesłyszących Mężczyzn w Lublinie, został też najlepszym przyjmującym turnieju

– I miejsce w Pucharze Polski PZSN w Siatkówce Mężczyzn w Raciborzu

– gra nadal w UKS Mickiewicz

– obecnie studiuje na Politechnice Wrocławskiej i III rok zakończył we średnią 4,5

 

 

Asenata Adamus – jazda konna – osiągnięcia w kategorii Senior:

– I miejsce w zawodach LADY’S CUP w Ujeżdżaniu w Zakrzowie

– II miejsce w eliminacjach MP Amatorów w Zakrzowie

– IV miejsce w MP Amatorów w Zakrzowie

– III miejsce w Pucharze LEWADY

– I miejsce na Zawodach Regionalnych w Skokach w klasie L (Osadkowski Jakubowice, sierpień 2014r.)

– I miejsce w Zawodach Regionalnych w klasie L (wrzesień 2014r.)

 

Olivia Ribol – jazda konna – osiągnięcia w kat. Junior:

– IX miejsce w zawodach LADY’S CUP w Ujeżdżaniu w Zakrzowie

– II miejsce w Pucharze LEWADY

– I miejsce w konkursie w Pucharze LEWADY

– VIII miejsce w Mistrzostwach Opolszczyzny w Skokach przez Przeszkody w kategorii Nadziei Jeździeckich (Osadowski Jakubowice)

 

Natalia Stodoła – jazda konna

– II miejsce w Mistrzostwach Opolszczyzny

– udział w MP Młodych Koni w Strzegomiu

– III miejsce w Konkursie Indywidualnym Mistrzostw Europy Juniorów

– I miejsce w konkursie Programu Krajowego Halowych Zawodów Regionalnych w Ujeżdżaniu w Zakrzowie

– udział w zawodach Ogólnopolskich w klasie C

– jako szkoleniowiec PZJeździeckiego przygotowuje młodzież, dzieci i osoby dorosłe do startów w zawodach w ujeżdżaniu i skokach przez przeszkody

 

Natalia Kaniak – jazda konna – kat. Junior:

– 15 miejsce w LADY’S CUP w Ujeżdżaniu w Zakrzowie

– 12 miejsce w eliminacjach MP Amatorów w Zakrzowie

– II miejsce w Pucharze LEWADY Ujeżdżanie

– V miejsce w Mistrzostwach Opolszczyzny w Skokach przez Przeszkody w kategorii open w Jakubowicach KJ Osadkowski

– liczne starty w zawodach regionalnych w skokach przez przeszkody i bezbłędne przejazdy

 

 

Wiktoria Żok – wędkarstwo

– I miejsce – Mistrzostwa Koła Kluczbork (junior)

– I miejsce – I tura LS (kobieta)

– II miejsce – II tura LS (kobieta)

– III miejsce – III tura LS (kobieta)

– start GP i MP juniorów

– 10 miejsce – Maraton Wędkarski Kluczbork (OPEN)

– II miejsce – GP Okręgu (kobieta)

– IV miejsce – Zawody w Rudzieńcu – kat. OPEN

– III  miejsce – Puchar Grabówki (kobieta)

– V miejsce – najlepszy sportowiec w roku szkolnym 2013/2014 Kluczbork

 

Nikola Żok – wędkarstwo

– VI miejsce – Puchar Burmistrza – kat. OPEN

– II miejsce – Mistrzostwa Koła PZW Kluczbork – kat. kadet

– V miejsce – Puchar Grabówki Opole – kat. kadet

– V miejsce – Mistrzostwa Szkół Opole

– V miejsce – LO I tura – kat. kadet

– II miejsce – LO II tura – kat. kadet

– 25 miejsce – MP – kat. kadet

– V miejsce – LO III tura – kat. kadet



Nie ma komentarzy

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.