Nietrzeźwi kierowcy na drogach w powiecie kluczborskim

Mimo licznych akcji społecznych i działań Policji kierowcy wciąż łamią zakaz prowadzenia samochodu po spożyciu alkoholu. Tylko w sobotę i niedzielę kluczborscy policjanci zatrzymali, aż czterech nietrzeźwych kierujących ?na podwójnym gazie?. Teraz każdy z nich musi się liczyć z utratą prawa jazdy oraz karą pozbawienia wolności do lat 2.

Rekordzistką okazała się 22-letnia mieszkanka powiatu kluczborskiego zatrzymana przez kluczborskich funkcjonariuszy w miejscowości Krasków w niedzielę (22 kwietnia), tuż po godzinie 02:00, która kierowała oplem kadetem. Badanie 22-letniej kierującej na zawartość alkoholu wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Godzinę później tej samej nocy (22 kwietnia) w Unieszowie 19-letni mieszkaniec gminy Kluczbork spowodował kolizję drogową. Jak się okazało mężczyzna prowadził swój pojazd m-ki Opel Vectra pod wpływem alkoholu. Jego badanie wykazało 1,3 promila alkoholu w organizmie.

Także w sobotę ( 21 kwietnia) o godzinie 23:30 policjanci zatrzymali do kontroli 20-letniego kierującego fiatem 126p. Jak się okazało on również prowadził swój pojazd pod wpływem alkoholu. Wynik badania na zawartość alkoholu wskazał 0,58 promila.
Kolejny nietrzeźwy kierowca to 46-letni kierowca volkswagena polo. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej w niedzielę ( 22 kwietnia) w Byczynie. 46-letni mężczyzna miał w organizmie 0,8 promila alkoholu.

Nietrzeźwemu sprawcy wypadku drogowego, którego skutkiem jest śmierć osoby grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Natomiast za prowadzenie pojazdu mechanicznego oprócz utraty prawa jazdy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a nietrzeźwi kierowcy pojazdów innych niż mechaniczny zagrożeni są karą do 1 roku pozbawienia wolności. Alkohol powoduje osłabienie koncentracji i gorszy refleks, co dla kierującego może okazać się zgubne. Apelujemy o rozsądek i przypominamy, że jazda pod wpływem alkoholu, jest przyczyną wielu tragedii na drogach.Nie ma komentarzy

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.