Nowy inwestor firma CEDROB zainwestuje ponad 70 mln złotych

wsse_cedrob

W poniedziałek 13 października w Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie prezesa firmy CEDROB S.A Pana Andrzeja Goździkowskiego z Burmistrzem Miasta Kluczborka Jarosławem Kielarem oraz przedstawicielami Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park”. Tematem spotkania była przyszła inwestycja firmy CEDBROB na strefie ekonomicznej w Ligocie Dolnej. Po zaprezentowaniu oferty inwestycyjnej Kluczborka została podjęta decyzja przez zarząd spółki CEDROB S.A. o realizacji inwestycji w Kluczborku, czego dowodem było podpisanie LISTU INTENCYJNEGO 16 października 2014r.

Firma CEDROB zakupi dwie ostatnie działki o łącznej powierzchni 3,95 ha na terenie WSSE „Invest Park” w Ligocie Dolnej. Wydatki inwestycyjne wyniosą ponad 70 mln zł i będą obejmować budowę od podstaw zakładu produkcji pasz tj. budynku wytwórni wraz z wyposażeniem technologicznym, magazynów do przechowywania materiałów produkcyjnych oraz wyrobów gotowych. Firma CEDROB S.A. zatrudni w nowym zakładzie co najmniej 70 pracowników.

Sprzedaż gruntu będzie możliwa dopiero pod koniec roku w związku z faktem, że obecnie trwają prace w rządzie nad rozporządzeniem do ustawy o specjalnych strefach ekonomicznych. Dopóki nie pojawi się rozporządzenie, ni można sprzedawać żadnych działek w specjalnych strefach ekonomicznych w całej Polsce.

Firma CEDROB S.A, jest już trzecim nowym inwestorem w tym roku,  który zainwestuje na terenie specjalnej strefy ekonomicznej w Kluczborku. Jesienią planują rozpoczęcie inwestycji austriacka firma Aspöck oraz Cosma Poland – firma z kapitałem holenderskim. Na terenie strefy   działają już: włoska firma Marcegaglia, niemiecka Ocynkownia Śląsk oraz polska firma INPOL KRAK z Krakowa. Cieszy niezmiernie fakt, że 54 hektary specjalnej strefy ekonomicznej w Ligocie Dolnej zostały w 100% zagospodarowane.

CEDROB S.A. to lider w produkcji mięsnej i przetworów drobiowych będący jednocześnie największą firmą w branży z rodzimym kapitałem. Początki firmy sięgają 1991 roku. Firma rozwijała się dynamicznie na przestrzeni kolejnych lat. Jest nowoczesną i ciągle rozwijającą się firmą. Ma za sobą wieloletnie doświadczenie oraz wiedzę, dzięki której może z powodzeniem realizować swoją misję oraz pomnażać zasoby.

Obecnie w strukturze CEDROB S.A. funkcjonują:
• Fermy reprodukcyjne
• Wylęgarnie piskląt w Pawłowie, w Skarżynku oraz w Mławie,
• Wytwórnie pasz w Gumowie i w Raciążu,
• Fermy tuczu,
• Ubojnie drobiu w Ciechanowie oraz w Ujazdówku koło Ciechanowa oraz w Niepołomicach koło Krakowa,
• Zakład Mięsa Drobiowego w Ciechanowie,
• Sklepy firmowe,
• Zakład Handlu Paliwami, prowadzący sprzedaż paliw płynnych m. in. na potrzeby ferm reprodukcyjnych,
• Zakład Handlu Nawozami.

Więcej o firmie CEBROB S.A. na oficjalnej stronie firmy www.cedrob.com.pl

Materiały prasowe UM

wsse-cedrob-do-bipa
Jest 1 komentarz

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.

Dodaj nowy komentarz