Nowy inwestor w Kluczborku

2286

W piątek 4 lipca w Kancelarii Notarialnej Pana Adama Sokołowskiego w Kluczborku  nastąpiło podpisanie aktu notarialnego przenoszącego własność gruntu o powierzchni 2,44 ha, położonego na terenie Podstrefy Kluczbork – Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”, na inwestora Aspöck Automotive Polska Sp. z o.o.

Ze strony Gminy Kluczbork dokument podpisał Jarosław Kielar – Burmistrz Miasta Kluczborka, zaś w imieniu firmy Aspöck Automotive Polska Sp. z o.o. – Tomasz Konrad Kiczmach.

Firma w miesiącu czerwcu otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie WSSE „INVEST-PARK” w Ligocie Dolnej. Planuje otworzyć tu nowoczesną fabrykę, produkującą tylne lampy do samochodów osobowych i ciężarowych. Ponadto powstanie tu centrum dystrybucji i biuro handlowe spółki Aspöck. Nakłady inwestycyjne wyniosą 3,5 mln EURO.

Planowana hala produkcyjna będzie miała wymiary ok. 50m x 75m. W przyszłości planowana jest rozbudowa hali.

Planowane zatrudnienie na początku do 20 osób, w systemie dwuzmianowym. Najbardziej cieszy fakt, że zatrudnionymi osobami będą przede wszystkim kobiety.

UM Kluczbork

2287Jest 1 komentarz

Dodaj swój
  1. 48x48
    Jan

    A dlaczego preferowane stanowiska są dyskryminacją mężczyzn? Przecież wiadomo, że mężczyzna będzie pracował wydajniej, pewniej, i przede wszystkim bardziej fachowo. Cóż rozwijać się też trzeba umieć.


Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.

Dodaj nowy komentarz