Oświetlenie na boisku ze sztuczną nawierzchnią

IMG_7908

W czwartek o godzinie 18:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią zaprezentowano nowo powstałe oświetlenie płyty boiska.

Pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią, które mieści się w kampusie Stobrawa w Kluczborku doczekało się oświetlenia. Cztery maszty stanęły już w listopadzie poprzedniego roku, jednak dopiero teraz zakupiono lampy i dokończono inwestycję.

– Być może wiele osób uważa, że inwestycja związana z oświetleniem jest inwestycją zbędną i niepotrzebną dla funkcjonowania kampusu Stobrawa. Ja uważam inaczej – mówi burmistrz Kluczborka Jarosław Kielar. – Podobnie jak na Orliku, będziemy mogli tworzyć piłkę nożną ale również i inne dyscypliny sportowe.

Wiele instytucji sfinansowało oświetlenie. Inwestycja kosztowała 300 tys zł z czego połowę dał Wagrem z ówczesnym prezesem Janem Kowalikiem, a po 75 tys zł. złożyła się Gmina oraz Ministerstwo Sportu.

Najmłodsi adepci piłkarscy MKS-u Kluczbork z grupy Bambini jako pierwsi rozegrali mecz  towarzyski przy światłach z seniorami klubu. Później mogli sprawdzić umiejętności Krystiana Rudnickiego w serii rzutów karnych. Bramkarz MKS-u Kluczbork to reprezentant kraju do lat 20.

 Zobacz GALERIĘNie ma komentarzy

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.