Otwarcie kolejnego odcinka obwodnicy Kluczborka

Od poniedziałku rano kierowcy mogą korzystać z blisko 4-kilometrowego odcinka obwodnicy Kluczborka, który prowadzi od drogi numer 45 w Kuniowie do ul. Fabrycznej. To drugi z trzech planowanych odcinków.

Podczas oficjalnego otwarcia odbył się pierwszy symboliczny przejazd trójkołowców i ciągników prowadzonych przez najmłodszych kierowców z Publicznego Przedszkola nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Kluczborku. Przedszkolacy przy brawach wszystkich zebranych podjechali do wstęgi, którą uroczyście przecięli burmistrz Kluczborka Jarosław Kielar, wicewojewoda Opolski Antoni Jastrzembski oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Kluczborku Janusz Kędzia.

Po przecięciu wstęgi odbył się pierwszy przejazd nowo oddanym odcinkiem obwodnicy w asyście motocykli i samochodów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kuniowie.

Budowa odcinka kosztowała 10.3 mln zł. 6.3 mln zł dołożyła Unia Europejska.

Zakres inwestycji obejmował:
– budowę jezdni po jednym pasie ruchu na długości 3,966 km,
– budowę skrzyżowania z drogą krajową nr 45,
– przebudowę skrzyżowania z drogą powiatową ul. Fabryczną na rondo,
– budowę oświetlenia na rondzie i na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 45,
– przebudowę skrzyżowań z drogami gminnymi,
– budowę dróg wewnętrznych umożliwiających dojazd do pól
Jest 5 komentarze

Dodaj swój
 1. 48x48
  MKS

  Nie dojż,że już Asfalt Rozwalony to Lipa Straszna 11 mln Poszło w Błoto… To samo będzie z Kluczborskim Rynkiem Porażka panie J…….. :(((

 2. 48x48
  oburzony

  tego nie można nazwać obwodnicą. To jest po prostu zwykła droga. Chyba ktoś źle rozumie pojęcie obwodnica? Jest to wprowadzanie czytelników i kierowców w błąd. Gdzie pas awaryjny? I szerokość drogi nie spełnia norm na obwodnicę, czyli jest to zwykła droga dojazdowa.

 3. 48x48
  Kluczborczanin

  „Oburzony” pomyliłeś pojęcia. Pasy awaryjne są wymagane na autostradach i drogach szybkiego ruchu. Poczytaj najpierw zanim coś napiszesz. To co otwarto w jest właśnie typową obwodnicą miejską. Już sama nazwa wskazuje co ma robić ta droga. Jest drogą wyprowadzającą ruch poza miastem
  „MKS” Tobie natomiast radzę zanim coś napiszesz zajrzeć do słownika ortograficznego. Widze, że poziom Twoich poglądów jest taki, jak Twoja ortografia. Brawo za obwodnicę, jest rewelacyjna i szybko można wyjechać w stronę Opola bez stania na osławionym już przejeździe kolejowym. „MKS” i jeszcze jedno. Zanim zaczniesz pisać takie brednie zrób coś dla Kluczborka. Wpisujesz się w konwencję wypowiedzi niektórych osób, które palcem nie kiwną, ale krytykować chcą wszystkich. MKS – rusz dupsko sprzed telewizora, odstaw piwo, przestań pierdzieć w fotel i zrób coś dla lokalnej społeczności, a później będziesz mógł krytykować.


Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.

Dodaj nowy komentarz