Pod Wołczynem autostopowiczka okradła kierującą

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 47-letniej mieszkance gminy Wołczyn za kradzież portfela kierującej, gdy ta podwoziła ją na ?stopa?. Kobieta usłyszała już zarzut kradzieży, do którego się przyznała.

Do zdarzenia doszło 23 maja w godzinach popołudniowych. Mieszkanka gminy Wołczyn w miejscowości Brzezinki, jadąc swoim autem, zatrzymała się i zabrała na tzw. stopa kobietę, która chciała szybko dostać się do Wołczyna.

?Autostopowiczka? usiadła w samochodzie na tylnym siedzeniu. Po przyjeździe do Wołczyna kobieta wysiadła, dziękując za podwiezienie. Chwilę później kierująca zorientowała się, że w jej torebce leżącej na podłodze za siedzeniem kierowcy brakuje portfela z kartą bankomatową oraz pieniędzmi – 280 zł. Kobieta powiadomiła natychmiast policjantów z Posterunku Policji w Wołczynie. Funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia ustalili i zatrzymali podejrzaną o kradzież ?autostopowiczkę?.

Okazała się nią 47-letnia mieszkanka gminy Wołczyn. Kobieta usłyszała zarzut kradzieży, do którego się przyznała. Wyjaśniła, że po zabraniu pieniędzy, portfel wyrzuciła do pobliskiej skrzynki pocztowej w Wołczynie. Policjanci odzyskali portfel oraz pieniądze w kwocie 260 zł, brakujące 20 zł kobieta wydała na papierosy.

Teraz sprawa trafi do sądu, 47-letniej kobiecie grozi zgodnie z kodeksem karnym kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Info: KPP KluczborkJest 3 komentarze

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.

Dodaj nowy komentarz