Pojechał z policją do domu po prawo jazdy, a tam współlokator próbował ukryć narkotyki

Kluczborscy kryminalni zajmujący się przestępczością narkotykową zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie i udzielanie środków odurzających. Zatrzymani to mieszkańcy Kluczborka w wieku 26 i 21 lat. Sąd Rejonowy w Kluczborku wobec Sąd Rejonowy zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

W piątek (5 października) tuż po godzinie 19:30 policjanci zatrzymali na jednej z ulic w Kluczborku do kontroli drogowej samochód m-ki Fiat Brava. Podczas czynności służbowych okazało się, iż 26-letni kierujący samochodem nie posiada przy sobie prawa jazdy. Policjanci udali się wraz z nim do jego miejsca zamieszkania, gdzie na widok funkcjonariuszy jego 21-letni współlokator próbował ukryć dwie żółte paczki . Jak się później okazało w paczkach tych znajdował się biały proszek, który po wstępnej identyfikacji okazał się amfetaminą.

W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 180 gram amfetaminy, wagę elektroniczną służącą do porcjowania narkotyków. Mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia w policyjnym ?areszcie? . Jak ustalono zatrzymani handlowali narkotykami na terenie powiatu kluczborskiego od sierpnia 2012 roku, w tym okresie podejrzani mogli wprowadzić do obrotu nawet kilkadziesiąt gram amfetaminy. Zostanie to sprawdzone w toku prowadzonego śledztwa.

Oboje usłyszeli zarzut posiadania i udzielania środków odurzających w celu osiągnięcia korzyści majątkowych. Czyn ten zagrożony jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto 26-latek odpowie również za prowadzenie pojazdu mimo orzeczonego zakazu sądowego. Sąd Rejonowy w Kluczborku wobec mężczyzn zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Źródło: KPP Kluczbork
Jest 2 komentarze

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.

Dodaj nowy komentarz