POLICJA: Ogólnopolska kampania społeczna „Klub Pancernika klika w fotelikach”

Policjanci kluczborskiej komendy przyłączyli się do działań profilaktycznych w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej ?Klub Pancernika klika w fotelikach?. Pancernik Gustaw – ma przypominać dzieciom o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a dorosłym o obowiązku przewożenia dzieci w fotelikach.

W poniedziałek od wczesnych godzin rannych policjanci z ogniwa ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku prowadzą działania ukierunkowane na ujawnianie kierujących i pasażerów nie stosujących się do obowiązku używania pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. W trakcie kontroli policjanci sprawdzają również w jaki sposób przewożone są dzieci czy faktycznie kierujący stosują się do obowiązku przewożenia swoich pociech w bezpiecznych dla nich fotelikach. Działania te mają na celu przede wszystkim uświadomienie użytkownikom dróg jakie konsekwencje w przypadku kolizji lub wypadku drogowego niesie za sobą jazda bez zapiętych pasów czy też przewożenie dziecka niezgodnie z przepisami.

W trakcie kontroli drogowych policjanci ogniwa ruchu drogowego w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej ?Klub Pancernika klika w fotelikach? wręczają dzieciom pluszową maskotkę Pancernika Gustawa, która ma im oraz ich opiekunom przypominać o podstawowych zasadach bezpiecznego podróżowania.

Organizatorem i inicjatorem kampanii społecznej ?Klub Pancernika klika w fotelkach? jest Instytut Transportu Samochodowego w Warszawie dzięki współfinansowaniu przez Unię Europejską ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach pomocy technicznej Programu Infrastruktura i Środowisko.

Źródło: KPP KluczborkNie ma komentarzy

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.