Policjanci z Legionowa uczyli motocyklistów bezpiecznej jazdy (zobacz VIDEO)

Blisko 40 motocyklistów wzięło udział w zajęciach. Za kierownicą jednośladów zasiadły także 3 kobiety. Szkolenie prowadzili instruktorzy ze szkoły policyjnej w Legionowie. Uczestnicy spotkali się na dworcu PKS (ul. Moniuszki). Później zrobili rundę honorową przez ulicę Waryńskiego, Byczyńską, Mickiewicza, Jagiellońską i Jana Pawła. Na bazie PKS odbywały się szkolenia z technik bezpiecznej jazdy, bezpiecznego hamowania, przyspieszania, wyprzedzania i poruszania się w ruchu miejskim. Zajęcia prowadziło trzech policjantów z Legionowa: Zenon Jagielski, Andrzej Słupecki oraz Stanisław Jankojć.

Nie mamy być postrzegani jako mistrzowie prostych. Na motorze pracujemy ciałem – tłumaczył motocyklistom przed wyjazdem na plac Zenon Jagielski.

Chodzi o to, aby starsi motocykliści, którzy robili kurs dawno temu mogli spróbować różnych technik jazdy w dzisiejszych czasach, nauczyli się manewrów na placu i wyjścia z różnych opresji – mówił Wiesław Solarewicz, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego w Kluczborku i pomysłodawca zlotu.

Fot. Piotr Mazurczak

Fot. Piotr Mazurczak
Nie ma komentarzy

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.