Pościg za złodziejami. Kradzież u jubilera (VIDEO)

Kluczborscy policjanci zatrzymali w pościgu trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież rozbójniczą w sklepie jubilerskim. W trakcie ucieczki jeden z nich groził przedmiotem przypominającym broń palną. Teraz grozi im do 10 lat więzienia.

W sobotę 21 września 2013 roku około godziny 13.00 do sklepu jubilerskiego na terenie Kluczborka wszedł mężczyzna, który podczas oglądania złotych łańcuszków wyrwał ekspedientce paletę z biżuterią i uciekł. Za mężczyzną wybiegło kilku pracowników firmy malarskiej, którzy usłyszeli krzyki sprzedawczyni. Po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów, uciekającego mężczyznę próbował zatrzymać policjant, który w czasie wolnym od służby przejeżdżał tamtędy ze swoją rodziną. Gdy podbiegł do samochodu, do którego wsiadł uciekający z łupem mężczyzna, pasażer auta wyciągnął przedmiot przypominający broń palną i skierował w stronę funkcjonariusza oraz osób starających się zablokować im drogę wyjazdu. Krzyknął by wszyscy się odsunęli bo będzie strzelał, po czym samochód gwałtownie ruszył.

Dyżurny kluczborskiej Policji natychmiast po uzyskaniu informacji o zdarzeniu, polecił policjantom wystawienie punktów blokadowych. Już kilka minut później jeden z patroli rozpoczął pościg za audi, którym poruszali się podejrzani mężczyźni. W okolicy Byczyny funkcjonariusze zatrzymali samochód i znajdujących się w środku trzech mężczyzn. Okazało się, że wszyscy są mieszkańcami Ostrowa Wielkopolskiego w wieku od 21 do 22 lat.

Podczas przeszukania samochodu, którym się poruszali policjanci ujawnili dwa pistoletowe miotacze gazu, pałkę teleskopową, gaz pieprzowy oraz 7 złotych łańcuszków. Policjanci odzyskali skradzione przedmioty warte ponad 5 000 złotych. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzut kradzieży rozbójniczej. W trakcie dalszych czynności okazało się, że są oni także odpowiedzialni za usiłowanie rozboju w jednej z placówek bankowych na terenie miejscowości Mikstat. Ponadto jeden z mężczyzn był poszukiwany również listem gończym.

Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego muszą się teraz liczyć z karą nawet do 10 lat więzienia. Wobec zatrzymanych sąd zastosował tymczasowy areszt na  3 miesiące.

KPP KluczborkJest 2 komentarze

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.

Dodaj nowy komentarz