Powiatowe obchody 3 Maja – tak było

gra

Msza św. z udziałem pocztów sztandarowych i wojska w kościele MBWW, przemarsz do Rynku, gdzie żołnierze oddali salwę honorową i wciągnięto flagę na maszt oraz harcerska gra miejska – to główne punkty trzeciomajowych uroczystości.

Podczas mszy za Ojczyznę kościół wypełniony był do ostatniego miejsca. W nabożeństwie oprócz mieszkańców, wziął udział wiceminister Stanisław Rakoczy, samorządowcy: starosta Piotr Pośpiech, jako gospodarz uroczystości, marszałek Andrzej Buła, burmistrz Kluczborka Jarosław Kielar, a także radni, przedstawiciele powiatowych jednostek, instytucji i służb mundurowych, kombatanci, poczty sztandarowe i wojsko.

Po mszy św. przy wtórze orkiestry wszyscy przemaszerowali do Rynku. Tę część uroczystości poprowadził starosta, wraz z żołnierzami, z jednostki w Szumiradzie, którzy w apel poległych uczcili wszystkich, którzy od kilku stuleci ginęli za Ojczyznę, oddali salwę honorową i wciągnęli flagę na maszt. Około południa rozpoczęła się gra miejska, do udziału w której zaprosili harcerze z kluczborskiego ZHR.

 Zobacz GalerięNie ma komentarzy

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.