PP KOBIET: Piłkarki ULKS Bogdańczowice zmierzyły się z mistrzem kraju (GALERIA)

W środowe popołudnie na Stadionie Miejskim w Kluczborku zmierzyły się drużyny kobiet ULKS Bogdańczowice oraz Unia Racibórz. Spotkanie odbyło się w ramach 1/8 finału Pucharu Polski.

Unia Racibórz to aktualny mistrz Polski w piłce nożnej kobiet. Piłkarki wygrywały sezon w trzech ostatnich latach. Do tego mogą pochwalić się dwoma wygranymi w pucharze w ostatnich dwóch latach.

Nasze zawodniczki mogły zmierzyć się z tak utytułowanym rywalem dzięki sensacyjnej wygranej w poprzedniej rundzie z Zagłębiem Lubin 2:0. Co prawda podopieczne trenera Mirosława Krzyształowicza wysoko przegrały, wyniku nie należy się wstydzić. Przyjezdne naszpikowane są bowiem zagranicznymi gwiazdkami. W drużynie gra także 7 reprezentantek kraju. Do tego zespół gra na arenie europejskiej w Lidze Mistrzów Kobiet.

Wynik był sprawą drugorzędną – mówi trener ULKS Mirosław Krzyształowicz. Przyjechała do nas drużyna galaktyczna. Porównując z piłką nożną na najwyższym poziomie zmierzyliśmy się z Realem Madryt.

Spotkanie potraktowaliśmy jako naukę futbolu. Po czterech latach pracy i gry na obrzeżach dostaliśmy szansę na konfrontację z drużyną z najwyższej półki, która świetnie sobie radzi. To tylko może zaprocentować na przyszłość. – Dziewczyny pokazały charakter i walczyły. To co na dzień dzisiejszy potrafią to pokazały na boisku – podsumowuje szkoleniowiec Bogdańczowic.

ULKS Bogdańczowice – RTP Unia Racibórz 0:15 (0:8)

ULKS: Stramowska (52. Smereczyńska) – Czech, Dajdok, Jaron, Wieczorek – Zielińska, Kaczerewska, Kowalczyk, Rybot (60. Bielska) – Garbicz (57. Małycha), Cichocka (46. Bar). Trener Mirosław Krzyształowicz

– >> Zobacz GALERIĘ z tego historycznego spotkania naszych piłkarek

Fot. Piotr Mazurczak / www.piomaz.pl
Jest 1 komentarz

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.

Dodaj nowy komentarz