Przyznano dotacje dla remontujących zabytki

Rada Powiatu przyznała dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane w pięciu obiektach na terenie naszego powiatu, figurujących w rejestrze zabytków. Są to kościoły w: Rożnowie, Wędryni, Polanowicach, Kostowie i Wierzbicy Górnej.

W kościele w Rożnowie dotacja w wysokości 7,3 tys. zł zostanie przeznaczona na remont podłóg. Wniosek o dofinansowanie składała parafia Św. Michała Archanioła w Skałągach.

Dotację w kwocie 3,9 tys. zł otrzymała parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Chudobie na konserwację sygnaturki w kościele filialnym pw. Narodzenia Św. Jana Chrzciciela w Wędryni.

Parafia pw. Nawiedzenia NMP w Polanowicach otrzymała 4,3 tys. zł na konserwację kościelnych witraży. Parafii pw. Św. Augustyna w Kostowie przyznano 6 tys. zł na wymianę pokrycia dachowego w tamtejszym kościele, a parafii pw. św. Jacka w Wierzbicy Górnej 8,5 tys. zł na remont ścian transeptu i ściany nawy wraz z przybudówką.

Oprac. M. KlufNie ma komentarzy

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.