Renata Jażdż-Zaleska ? dyrektorem szpitala w Polanicy

Dotychczasowa prezes Powiatowego Centrum Zdrowia w Kluczborku obejmuje stanowisko dyrektora Specjalistycznego Centrum Medycznego w Polanicy-Zdroju, którego organem prowadzącym jest Ministerstwo Zdrowia.

Ministerialny szpital w Polanicy-Zdroju jest w trakcie przekształcania w spółkę prawa handlowego. Rzecznik szpitala w Polanicy-Zdroju potwierdziła w portalu ?Rynek Zdrowia? odwołanie dotychczasowego dyrektora i fakt, że przekazania przez niego obowiązków nowej szefowej. Wcześniej media spekulowały o możliwym powierzeniu Renacie Jażdż ? Zaleskiej stanowiska wiceministra zdrowia.

Specjalistyczne Centrum Medyczne w Polanicy-Zdroju, którym będzie teraz kierować położone jest w jednym z najpiękniejszych uzdrowisk polskich w Polanicy-Zdroju. Placówka oferuje wysokospecjalistyczną i kompleksową opiekę medyczną i świadczenia ambulatoryjne. Na terenie Centrum działa Sudeckie Centrum Kardiologiczno-Angiologiczne. Jest to oddział Polsko-Amerykańskich Klinik Serca.

Renata Maria Jażdż-Zaleska była prezesem zarządu Powiatowego Centrum Zdrowia S.A. NZOZ Szpital Powiatowy w Kluczborku od 2003 r. Jest radną Sejmiku Województwa Opolskiego (PSL), prezesem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Niepublicznych Szpitali Samorządowych, ekspertem w zakresie przekształceń w ochronie zdrowia.

Renata Jażdż-Zaleska zrezygnowała z kierowania kluczborskim szpitalem, głównie dlatego, że ? jak tłumaczyła między innymi w mediach ? postanowiła podjąć się nowego wyzwania. Zaznaczyła, że zostawia PCZ w dobrej kondycji, pozytywnie oceniając współpracę z powiatem kluczborskim, który jest właścicielem spółki i z jego władzami.

Oprac. M. Kluf
Jest 2 komentarze

Dodaj swój
  1. 48x48
    NWO

    A kogo to obchodzi?Przeciez wiadomo od dawna,ze lekarze nie znaja sie na zdrowiu,tylko na chorobach,wciskaja leki,ktore nie lecza,a tylko przedluzaja cierpienie.Ten caly niewolniczy system juz nedlugo padnie!!!!!!Ucisk i zniewolenie ludzi siega zenitu,to poczatek konca tego systemu naszczescie!!!

  2. 48x48
    ***KTOŚ...****

    JESTEM CIEKAWA CZY TA DOBRA KONDYCJA SZPITALA POTRWA DŁUGO Z NOWYMI PREZESAMI!!!JAK NA RAZIE KOMENTARZE MIESZKAŃCÓW KLUCZBORKA I OKOLIC SĄ NIE CIEKAWE TWIERDZĄC ŻE SZPITAL SCHODZI NA DNO!!!POŻYJEMY ZOBACZYMY JAK SZPITAL SZYBKO ZEJDZIE NA MINUS:) Z NOWYMI RZĄDZĄCYMI;)


Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.

Dodaj nowy komentarz