Rozbój w supermarkecie

roz2.1

Policjanci z Kluczborka zatrzymali 29-letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Do zdarzenia doszło w jednym z supermarketów w Kluczborku. Mężczyzna uciekając uderzył pracownicę sklepu, która próbowała go zatrzymać. Grozi mu teraz nawet 10 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę 22 marca policjanci z Kluczborka otrzymali zgłoszenie o kradzieży alkoholu w jednym z supermarketów na terenie miasta. Sprawcę kradzieży próbowała zatrzymać pracownica sklepu, jednak została uderzona, a mężczyzna uciekł. Policjanci zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków zdarzenia.

Pracujący nad tą  sprawą śledczy kilka dni po zgłoszeniu zatrzymali mężczyznę, którego podejrzewali o to przestępstwo – tłumaczy Mariusz Trejten, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku.

29-latek usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Grozi mu teraz nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Kradzież rozbójnicza jest przestępstwem polegającym na użyciu przemocy wobec osoby lub groźby jej natychmiastowego użycia, albo doprowadzeniu człowieka do stanu bezbronności lub nieprzytomności w celu utrzymania się w posiadaniu rzeczy bezpośrednio po dokonaniu jej kradzieży. Kradzież rozbójnicza zachodzi w razie zaatakowania przez uciekającego złodzieja osoby próbującej odebrać mu skradzioną rzecz.

Źródło: KPP KluczborkNie ma komentarzy

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.