Ruszy budowa kolejnego etapu obwodnicy

obwodnica_lipiec 2014

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na  Budowę skrzyżowania  w miejscowości Ligota Dolna w ciągu drogi krajowej Nr 42 z obwodnicą  miasta Kluczborka.  Szacunkowa wartość  inwestycji wyniesie około 6  mln zł. Dofinansowanie  ze środków  finansowych GDDKiA wyniesie 2,5 mln zł, pozostałe środki finansowe na realizację zadania zapewni Gmina Kluczbork.

Zakres inwestycji obejmuje m.in:

1) rozbiórkę istniejącego wiaduktu i nasypów  w ciągu drogi krajowej Nr 42.
2) budowę jezdni dwupasmowej  na rozebranym odcinku drogi wraz z budową ronda typu „małe” o średnicy 40,0m z dodatkowym pasem ruchu prawoskrętnego na kierunku Opole-Kluczbork.
3) budowę ścieżki rowerowej i chodników
4) budowę oświetlenia ulicznego.

Przewidywany termin rozpoczęcia:  miesiąc sierpień  2014.
Planowany termin zakończenia robót  do końca bieżącego roku.
W czasie prac na drodze krajowej nr 42 będzie obowiązywał objazd przez Ligotę Dolną.

Budowa obwodnicy Kluczborka jest realizowana etapami.

W 2008 r. oddano do użytku fragment obwodnicy o dł. 1 km od ul. Fabrycznej do ul. Wołczynskiej. Koszt budowy wyniósł 3 mln zł ze środków własnych.

W 2012 r. oddano do użytku odcinek 4 km zrealizowany w ramach projektu „Budowa obwodnicy miasta Kluczborka do drogi krajowej nr 45 w Kuniowie do ul. Fabrycznej”. Projekt był współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007-2013. Całkowita wielkość inwestycji wyniosła : 10 325 590,07zł, koszty kwalifikowane – 7 506 142,41zł, wysokość dofinansowania 85 % % kosztów kwalifikowanych: 6 380 221.04 zł.

Kolejne etapy budowy obwodnicy będą obejmować budowę odcinka o długość 3,3 do ronda przy ul. Byczyńskiej wraz z budową i adaptacją wiaduktów.

rondo obwodnica
Jest 1 komentarz

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.

Dodaj nowy komentarz