SIATKÓWKA: UKS Mickiewicz – Volley Wołczyn 3:1 (SPRAWOZDANIE, WYWIADY, GALERIA, SONDA)

Spotkanie derbowe dla gospodarzy. UKS Mickiewicz prowadził w setach 2:0. Później trzecią partię wygrali przyjezdni do 20. W ostatnim czwartym secie miejscowi prowadzili już 21:15, ale Volley doprowadził do wyrównania po 23. Ostatecznie trwała wymiana ciosów, którą wygrali miejscowi do 25.

Zabrakło nam dzisiaj przede wszystkim spokoju i trochę szczęścia. Dwa pierwsze sety przegraliśmy. Publiczność która dała piękny doping trochę nas usztywniła. Nie było odbioru, a jak nie było odbioru to nie było ataku – komentuje Kazimierz Kostera z Volley Wołczyn.

Goście pierwszego seta przegrali zdobywając 18 punktów. Miejscowi zaczęli z rozmachem, bo prowadzili przed pierwszą przerwą 8:2, a największą przewagę nad rywalami mieli przy stanie 13:5.  W końcówce Volley zbliżył się na 4 punkty przy stanie 22:18, ale trzy ostatnie punkty zdobywali już tylko gospodarze.

W drugim secie goście prowadzili 3:0. Potem jednak UKS doprowadził do wyrównania po 5, a pierwsze prowadzenie uzyskali chwilę później 6:5. Do końca tej części gospodarze utrzymywali przewagę dwóch, trzech punktów i wygrali ostatecznie czteroma do 21.

Później było już sporo emocji, bo goście przegrywając 0:2 wzięli się za odrabianie strat. W trzecim secie była wymiana ciosów i co chwilę jedni bądź drudzy prowadzili maksymalnie dwoma punktami. Aż do stanu 12:18, gdzie Wołczyn prowadził sześcioma punktami. UKS nawiązał jeszcze walkę i udało im się zbliżyć na 3 punkty do stanu 19:22. Goście poprosili o czas i chwilę po wznowieniu zdobyli 23 punkt. Przy stanie 20:24 o przerwę poprosił z kolei trener Mariusz Łysiak, ale miejscowi przegrali tego seta do 20.

W ostatnim secie gospodarze prowadzili 5:1 i przy takim obrocie sprawy poprosili o przerwę. Zmniejszyli dystans do stanu 9:7, by później znów przegrywać różnicą 5 punktów (13:8). Tak wyglądał właśnie ten ostatni set. Gospodarze uciekali na parę punktów, a później rywale zbliżali się nawet na 2 punkty (21:19). W końcówce zrobiło się nerwowo i goście zdołali doprowadzić do remisu po 23. Później były remisy po 24 i po 25, ale set zakończył się chwilę potem gdy gospodarze zdobyli dwa punkty, a ten ostatni po zagrywce Mateusza Szyporty, który w końcówce zdobywał seryjnie punkty z prawej strony boiska. Jego występ w tym meczu stał pod znakiem zapytania.

W tym tygodniu treningi w środę i piątek mieliśmy na hali kampusu Stobrawa. Mateusz pod koniec treningu niefortunnie upadł podczas zagrywki z góry. Fizjoterapeuta stanął na wysokości zadania, zrobił co mógł i Mateusz mógł zagrać – komentuje Maciej Niedzielski z UKS Mickiewicz.

To jest zawodnik, który się ogrywa. Z meczu na mecz gra coraz lepiej. Nawet jeśli ma kontuzję to potrafi pokonać ból – dodaje.

Przeprawa na pewno nie była łatwa. Wołczyn to bardzo doświadczona i zgrana drużyna, która od wielu lat gra ze sobą. Znamy się bardzo dobrze z boiska. Wydaje mi się, że dzisiaj byliśmy lepiej skoncentrowani i to było kluczem do zwycięstwa. Zachowaliśmy do końca spokój. Przeciwnik popełniał niewymuszone błędy i mieliśmy też trochę szczęścia – mówi Maciej Niedzielski z UKS Mickiewicz Kluczbork.

A co o meczu sądzi kapitan Volley Wołczyn, Kazimierz Kostera ?

W dwóch ostatnich setach ochłonęliśmy i było trochę lepiej. Był punkt za punkt ale szczęście dopisało kolegom z Kluczborka i wygrali – mówi kapitan.

Błędy się zdarzają. Nie winię nikogo. Siatkówka to jest gra błędów. Piłkę można dotknąć raz i jak akurat nie wyjdzie to co zrobić. Trzeba nad tym pracować, aby nie było takich sytuacji jak po ostatniej zagrywce, gdzie dwóch zawodników nie odebrało piłki, która poleciała między nimi. Trzeba pracować nad współpracą – zauważa.

Mecz w dwóch ostatnich setach uważam, że był dobry w naszym wykonaniu. Dwa pierwsze były kiepskie, nie było odbioru. Było zagranie na podwójny blok, a ten w Kluczborku jest wysoki i widać, że to ćwiczyli – mówi Kazimierz Kostera.

UKS Mickiewicz – Volley Wołczyn 3:1 (25:18, 25:21, 20:25, 27:25)

– >> Zobacz GALERIĘ ze spotkania

UKS Mickiewicz Kluczbork rozegrał póki co dwa spotkania w roli gospodarza. Pierwszy mecz odbył się na hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kluczborku. Drugi mecz z Wołczynem odbył się na hali kampusu Stobrawa. W naszej sondzie pytamy kibiców, gdzie wolą bardziej oglądać mecze piłki siatkowej. Sonda znajduje się z lewej strony serwisu.

Jest 24 komentarze

Dodaj swój
  1. 48x48
    Jaro

MKS to klub bez ambicji i perspektyw. Aha i oczywiście klubik, który w niedługim czasie będzię jeździł grać po wioskach w powiecie kluczborskim ewentualne po opolskim rejonie 🙂

2. 48x48
    ehhhh

Ludzie przestańcie po każdym meczu siatkówki zaczynać temat MKS-u !!!!!!! załóżcie osobne forum i tam sobie piszcie, dissujcie się, co chcecie, nie interesujesz się siatkówką ? ok. każdy ma inne gusta, ale nie zaczynajcie błędnego koła !!!

3. 48x48
    prawda

paru gówniarzom myślacym ze sa kibicami MKSu sie nudzi i wypisuja brednie a jak przychodzi co do czego to siedza cicho na E,żal im ze siatkówka tez ma swoich kibiców

4. 48x48
    MKS

Prawda „Przyjdzie co do czego to siedzą cicho” Co masz na myśli? Nigdy się nie ustawialiśmy z żadną Ekipą Kosy też nie ma z nikim wiec nie Rozumiem twojego zbędnego Komentarza… Siedząc na Krzesełku i jedząc paznokcie uważasz że jesteś Kibicem,Ultrasem,?? Kim się pytam Wiec zamknij swoją M***dę Nie masz pojęcia o niczym tym bardziej o słowie „Kibic” MKS KLUCZBORK DUMA I WIARA

5. 48x48
    MKS

Bez Prowadzącego i Bębnowego to wiesz jak ktoś Zapija pałę to nie Nasza wina a większość Debili co drą Mordę po Piwie to są Ludzie którzy nigdy nie byli na Sektorze „E” lub wgl na Meczu i tego nikt nie zmieni ;/

6. 48x48
    prawda

Bywam na meczach i wiem kto gdzie jest i co sie pozniej dzieje na miescie ,ale to nie forum MKSu zeby to roztrzasac,Niestety opinia przez kilku d….li idzie w swiat .A pozniej sponsorzy nie chca inwestowac w klub jak widza co sie dzieje na ulicy pozniej