SIATKÓWKA: Dużo emocji, a później świętowanie wraz z kibicami (WYWIAD, GALERIA)

Emocjonujący mecz na pożegnanie z własnymi kibicami zafundowali nam siatkarze UKS Mickiewicz Kluczbork. W sobotnie popołudnie pokonali Mechanik Nysa 3:2. Później przyszedł czas na szampana, nagrody rzeczowe,  wyróżnienia i oczywiście podziękowania dla kibiców, którzy po brzegi wypełnili halę aby wspólnie świętować sukces – wygrana w debiutanckim sezonie i awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Chcieliśmy koniecznie wygrać. Nie chcieliśmy pokazywać kibicom, że ulegamy jakiemuś rozluźnieniu po zapewnieniu sobie awansu. Myśleliśmy o szybkim rozegraniu spotkania, ale przeciwnik postawił twarde warunki, nasze niewymuszone błędy oraz dużo błędów w zagrywce nie pozwoliły na szybką wygraną – mówi Mateusz Szyporta, któremu przypadł tytuł najlepszego zawodnika meczu.

Pierwszy set był wyrównany, ale ostatecznie należał do siatkarzy z Nysy (23:25)

– Było dużo walki, rywale zagrali bardzo dobrze. Parę szczegółów zadecydowało, że musieliśmy odrabiać później straty.

Drugie i trzeci set należał już do gospodarzy, którzy wygrali je do 20.

– Wyszliśmy pewnie na drugi set.  Na spokojnie przemyśleliśmy wszystkie błędy i staraliśmy się je wyeliminować. Później w kolejnym secie poszliśmy za ciosem. Po pierwszej przegranej partii myśleliśmy o wygraniu kolejnych trzech setów, żeby nie robić niespodzianki kibicom – dodaje zawodnik.

Taki był optymistyczny scenariusz, ale realia były już inne i chyba nikt nie będzie miał za złe siatkarzom, bo na pożegnanie znów towarzyszyło nam sporo emocji. W czwartym secie zawodnicy z Nysy zagrali bardzo dobrze, a my nie potrafiliśmy kończyć skutecznie ataków i popełnialiśmy wiele błędów. Rywale oddalili się na blisko 10 punktów. Co prawda udało się zmniejszyć stratę, ale ostatecznie zatrzymaliśmy się na 18 punktach.

– Było sporo przestoju, dużo błędów i brak komunikacji. To przełożyło się na przegraną.

W tie-breaku najpierw cios za cios, później wydawało się, że gościom bliżej do wygranej, jednak podopieczni trenera Mariusza Łysiaka odrobili stratę dwóch punktów, a na koniec partii zdobyli pod rząd parę punktów wygrywając ostatecznie do 10.

– Chciałbym podziękować kibicom, którzy ponownie zjawili się na hali w okazałej liczbie. Dziękujemy również za oprawę, bo bez dopingu nie mielibyśmy w tie-breaku takiej energii. Cieszymy się, że jest takie duże zainteresowanie.

Zawodnikiem sezonu został Maciej Niedzielski.

– Jest to bardzo słuszny wybór. Maciek zawsze w trudnych naszych momentach swoimi mocnymi zagrywkami potrafił obrócić losy seta. W końcówce również nigdy nie odsuwał ręki. Bardzo solidny zawodnik i w ataku bardzo skuteczny.

– >> Zobacz GALERIĘ ze spotkania. Siatkarze w akcji

– >> Zobacz GALERIĘ z trybun i zakończenia

UKS Mickiewicz Kluczbork – Mechanik Nysa 3:2 (23:25, 25:20, 25:20, 18:25, 15:10)

MVP meczu – Mateusz Szyporta
MVP sezonu w naszej drużynie – Maciej Niedzielski

Skład UKS: Michał Surmiński, Maciej Resel, Łukasz Surmiński, Mateusz Szyporta, Krzysztof Grunsiok, Maciej Niedzielski, Artur Langos (L) oraz: Kacper Brus, Tomasz Szyporta, Grzegorz Urbański, Marcin Kubiszyn, Jacek Czumałowski.

W środę ostatni mecz sezonu. Nasi siatkarze zagrają w Prudniku. Mecz został przełożony na prośbę rywali, a nasz klub na to przystał.
Nie ma komentarzy

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.