SIATKÓWKA: Szybkie derby dla UKS Mickiewicz. Jest AWANS !!! (GALERIA)

Spotkanie derbowe pomiędzy Volleyem Wołczyn, a UKS-em Mickiewicz Kluczbork zakończyło się wygraną gości 3:0. Był to bardzo szybki pojedynek, który trwał zaledwie 60 minut.

Goście niesieni dopingiem swoich fanów zdemolowali miejscowych w pierwszym secie do 11. W drugiej partii Volley zdołał zdobyć więcej punktów ale i tak przegrał do 18. Dopiero w trzecim ostatnim secie nawiązali walkę, ale końcówka należała do przyjezdnych.

Równocześnie swój mecz rozgrywał drugi w tabeli Miraż Głubczyce, który przed własną publicznością grał z teoretycznie niżej notowanym Głogówkiem. Przed sobotnią 12 kolejką nasi siatkarze mieli 6 punktów przewagi nad Głubczycami i aby myśleć o zapewnieniu już sobie awansu w dniu dzisiejszym musieli pokonać Wołczyn i liczyć na potknięcie rywali z drugiego miejsca. Jak się okazało Głubczyce przegrały 1:3, dlatego awans do III ligi grupy A stał się faktem !!!

Volley Wołczyn – UKS Mickiewicz Kluczbork 0:3 (11:25, 18:25, 21:25)