Siatkówka. Jedynka wygrała trzeci mecz i awansowała do półfinałów!

IMG_8538

Po wygranej nad BKS-em Bielsko-Biała 3:0 w kolejnym meczu siatkarki Jedynki Kluczbork zmierzyły się z Siatkarzem Wieluń. Dopiero tie-break musiał zadecydować o zwycięstwie którejś z drużyn. Podopieczne trenera Piotra Głodzińskiego w decydującej serii nie zawiodły i wygrały do 9.

Pierwszy set pokazał, że Wieluń będzie bardziej wymagającym zespołem niż BKS. Jednak gospodynie wygrały do 19. Drugiego z kolei wygrał zespół z Wielunia do 17. Trzeci set nasze siatkarki rozpoczęły z bardzo słabą zagrywką. Jednak rozdawanie prezentów w porę się skończyło, a następnie błędy rywalek zostały wykorzystane i Jedynka wygrała do 21. Czwarty set był bardzo wyrównany. Przy stanie 23:23 emocje sięgnęły zenitu. Jedynka obroniła parę piłek setowych, ale w dramatycznych okolicznościach to Wieluń okazał się lepszy i wyrównał losy meczu.

Taki obrót sprawy tylko dodał skrzydeł naszym siatkarkom, które pięknie rozpoczęły tie-breaka. Prowadziły nawet sześcioma punktami. Po wzięciu czasu rywalki troszkę podgoniły punktów, jednak przewaga była zbyt wielka.