SIATKÓWKA: Z trenerem Mariuszem Łysiakiem o zakończonym sezonie i planach na przyszłość UKS-u Mickiewicz

W poprzednim tygodniu zakończył się sezon w III lidze. Nasi siatkarze już w debiucie okazali się najlepszym zespołem wygrywając ligę i awansując tym samym do wyższej klasy rozgrywkowej.

O minionym sezonie w III lidze grupie B i planach na najbliższą przyszłość rozmawiamy z trenerem Mariuszem Łysiakiem.

To był bardzo trudny dla nas sezon, bowiem występowaliśmy w roli beniaminka. Po tylu latach posuchy w piłce siatkowej w Kluczborku założyliśmy stowarzyszenie, założyliśmy klub sportowy i od razu postawiliśmy sobie bardzo wysoki cel. Na początku postawiony z przymrużeniem oka, może nie za wszelką cenę, ale chcieliśmy zdobyć awans do wyższej ligi – mówi trener Mariusz Łysiak.

Wiele meczów, które rozgrywaliśmy były konsekwencją celu który mieliśmy. Zespół zdecydowanie lepiej prezentował się w meczach wyjazdowych. Na obcych terenie chociażby w Wołczynie, Nysie, Głubczycach czy Zdzieszowicach nie mieliśmy najmniejszych problemów z pokonaniem przeciwników. Byliśmy od rywali zdecydowanie lepsi. Coś cały czas nas paraliżowało w meczach u siebie. Myślę, że jest to konsekwencją tego iż był to nasz pierwszy rok gry. Jeśli zespół przyzwyczai się do gry przy wspaniałych kluczborskich  kibicach, przy publiczności która nas naprawdę mocno dopingowała, to myślę że będziemy grać u siebie tak jak na wyjazdach. Jeśli tak się stanie, to mogą bać się nas wszystkie pozostałe zespoły.

Początek rundy mieliśmy bardzo udany. Wszystkie mecze wygrane. Później przyszedł mały kryzys. Dwa spotkania bezpośrednio po sobie, jeden wygraliśmy 3:2 drugi przegraliśmy 2:3 (UKS Mickiewicz Kluczbork ? SPSS RO-NAT Prudnik 3:2, UKS Mickiewicz Kluczbork ? Azymek Zdzieszowice 2:3 dop. red.). Później dwutygodniowa przerwa pozwoliła nam na odbudowanie się pod względem fizycznym jak i mentalnym, psychicznym. Wiele w tym czasie rozegraliśmy sparingów dopracowując pewne fragmenty gry, ale również podbudowaliśmy się fizycznie i motorycznie.

– Efektem tego były kolejne nasze wygrane, trudny mecz z Głubczycami w Kluczborku (3:2), później mecz w Wołczynie, kolejny trudny mecz w Głogówku, gdzie wygraliśmy pewnie 3:0. Na koniec po takim meczu nietypowym z Nysą również wygraliśmy 3:2. Nietypowy po pierwsze iż mieliśmy zapewniony już awans i po drugie… graliśmy u siebie. Zwycięstwo w tie-breaku nie podlegało jednak dyskusji (15:10). Myślę, że w przeciągu całego sezonu byliśmy najlepiej grającym zespołem – podsumowuje szkoleniowiec.

WYNIKI SPOTKAŃ

Zapraszamy do przeanalizowania jeszcze raz meczów z poprzedniego sezonu. Spotkania na których byliśmy zawierają GALERIE zdjęć do obejrzenia których jeszcze raz zapraszamy. Wystarczy kliknąć na interesujący mecz by przejść do szczegółów. Foto: Piotr Mazurczak / www.piomaz.pl

UKS AZYMEK Zdzieszowice ? UKS Mickiewicz Kluczbork 1:3 (25:22, 18:25, 18:25, 19:25)

UKS Lider Paczków – UKS Mickiewicz Kluczbork 0:3 (21:25, 21:25, 21:25)

UKS Mickiewicz Kluczbork ? LZS Głogówek 3:0 (25:20, 25:13, 25,18)

LKS Miraż Głubczyce ? UKS Mickiewicz Kluczbork 1:3 (20:25, 20:25, 25:18, 21:25)

UKS Mickiewicz Kluczbork ? Volley Wołczyn 3:1 (25:18, 25:21, 20:25, 27:25)

Mechanik Nysa – UKS Mickiewicz Kluczbork 0:3 (18:25, 23:25, 22:25)

UKS Mickiewicz Kluczbork ? SPSS RO-NAT Prudnik 3:2 (25:14, 25:16, 23:25, 23:25, 19:17)

UKS Mickiewicz Kluczbork ? Azymek Zdzieszowice 2:3 (26:24, 25:22, 16:25, 17:25, 12:15)

UKS Mickiewicz Kluczbork ? Lider Paczków 3:0 (25:16, 25:16, 25:21)

SPS Głogówek ? UKS Mickiewicz Kluczbork 0:3 (11:25, 15:25, 19:25)

UKS Mickiewicz Kluczbork ? Miraż Głubczyce 3:2 (25:21, 18:25, 25:17, 23:25, 15:12)

Volley Wołczyn ? UKS Mickiewicz Kluczbork 0:3 (11:25, 18:25, 21:25)

UKS Mickiewicz Kluczbork ? Mechanik Nysa 3:2 (23:25, 25:20, 25:20, 18:25, 15:10)

GSM Prudnik ? UKS Jedynka Kluczbork 3:2 (25:19, 17:25, 23:25, 25:22, 15:13)

W przyszłym sezonie nasi siatkarze zagrają w III lidze grupie A.

– Grupa A od grupy B na pewno różni się poziomem. My w ciągu sezonu graliśmy cały czas tylko i wyłącznie sparingi z zespołami z wyższej ligi. Zmierzyliśmy się z Opolem (remis 2:2), Olesnem (wygrana 4:0), z Gorzowem parę sparingów, które kończyły się raz naszą wygraną, drugi raz przegraną.

– Nie ukrywam, że przed sezonem będziemy myśleli również o wzmocnieniach na poszczególnych pozycjach i na pewno nie chcemy być dostarczycielem punktów w przyszłym sezonie. Myślę, że w pierwszym naszym debiucie w III lidze grupie A zakładamy sobie iż będziemy walczyć o miejsce 1-5.

– Cały czas ciężko trenujemy, ponieważ mamy grupę młodych 17, 18-letnich zawodników którzy „dobijają się” do zespołu. Z nimi trzeba pracować żeby poprawić ich technikę. Myślę, że oni również będą wzmocnieniem w przyszłych rozgrywkach. Mówię tu o Bartku RadosiuMarcinie Kubiszynie. Akces do gry w naszym klubie zgłosili dwa zawodnicy z Wołczyna: Bartek Nowak i Wojciech Warga. To są również młodzi chłopcy. Będziemy z nimi trenować i się przygotowywać do następnego sezonu.

BILANS SPOTKAŃ:

Mecze U siebie Wyjazdowe
Wygrane za 3 pkt : 3 6
Wygrane za 2 pkt: 3 0
Przegrane za 1 pkt: 1 1
Przegrane za 0 pkt: 0 0

Ilość punktów w lidze: 35 na 42 możliwe.
Stosunek setów: 40 zdobytych, 15 straconych.
Najwięcej straconych setów w meczu: 2
Najwięcej ugranych setów w meczu: 3
Najbliższy mecz wyjazdowy: Wołczyn, ok. 12 km.
Najdalszy mecz wyjazdowy: Paczków, ok. 125 km.

Wyróżnienia w meczach u siebie:
-Artur Langos (SPPS RO-NAT Prudnik)
-Maciej Niedzielski (LIDER Paczków)
-Krzysztof Grunsiok (LKS Miraż Głubczyce)
-Mateusz Szyporta (Mechanik Nysa)

Najlepszy zawodnik UKS Mickiewicz w sezonie: Maciej Niedzielski.

Nasze ciekawe WIDEO ze spotkania z Głogówkiem


Jest 8 komentarze

Dodaj swój
 1. 48x48
  realista

  Niestety prawda jest taka, że poziom ligi 3b jest baaardzo niski. Niech świadczy o tym fakt, że w poprzednich dwóch sezonach awans wywalczyły zespoły będące podobnie jak Kluczbork bieniamikami ligi w poszczególnych latach. Przed startem tych zespołów w opolskiej lidze grały one w rozgrywkach amatorskich z różnorakimi sukcesami jak i porażkami. Dlatego śmiem twierdzić, że poziom ligi 3b jest niższy aniżeli wiele rozgrywek na poziomie stricte amatorskim stąd też moje zdumienie rozgłosem i swego rodzaju podnieceniem związanym z awansem. Niestety, jeśli nie nastąpią jakieś radykalne wzmocnienia w Kluczborskich szeregach to cele tej drużyny powinno być NIE zajęcie ostatniego miejsca, chociaż i oto może być trudno jeśli Otmuchów wróci do składu z sezonu 2011/2012 a Gorzów przynajmniej się nie osłabi nie mówiąc już o zagraniu w składzie z sezonu 2011/2012. Mówiąc o wzmocnieniach nie mam tutaj na myśli zawodników z Wołczyna, bowiem nie można tych dwóch nazwisk rozważać w kontekście wzmocnień a bardziej poszerzaniem kadry, bowiem Oni nic nie wniosą do gry tej drużyny. Z drugiej strony nie można również popadać ze skrajności w skrajność i ściągnąć grajków z 3 województw o przeszłości 3 ligowej ( podobnie jak uczyniło to Olesno) bowiem to nie byłoby fair wobec osób które wywalczyły awans.

 2. 48x48
  leszek

  do realsty:
  reaktywacja siatkowki w kluczborku – sukces
  wygranie ligi – sukces
  zbudowanie fajnej otoczki wokól zespolu – sukces
  zbudowanie fajnej atmosfery na meczach – sukces
  przyciagniecie kibicow na mecze – sukces.

  czego oczekujesz? ze trener w wywiadzie powie, przepraszam ze wygralismy ta lige ona jest bardzo slaba?
  albo ze siatkarze po wygranym meczu powiedzą: nie komentujemy tego bo to gorzej niż amatorska liga, nie ma o czym rozmawiać?
  chcesz czytać o ekstraklasie? nie ma problemu, omijaj tą stronę szerokim łukiem i wejdź na pgeskrabelachatow.net i po sprawie.
  tu wchodzą ludzie, których interesuje siatkówka w amatorskim wydaniu na poziomie ligi 3B w kluczborku. I będziemy się podniecać awansem do bólu. Nie chcesz – nie ma problemu! Trzymać Cie siłą tu nie będą!
  papa

 3. 48x48
  volley

  Dokładnie. przecież nie będą przepraszać za awans z 3B, od czegoś trzeba zacząć.
  Grają za darmo poświęcając swój prywatny czas i oddając całe serce na boisku i trenując czasami i 4 razy w tygodniu. A kto powiedział zę chętni z Wołczyna to radykalne wzmocnienie ?
  Mamy 1 sezon za sobą, zobaczymy czy chłopaki się poprawią czy nie, wnioski do wyciągnięcia są także nie ma co skazywać od razu na niepowodzenie !!!

 4. 48x48
  realista

  Nikt nie neguje sukcesów o których piszesz, aczkolwiek nie ma powodów do aż tak dużego zachwytu. Naprawdę, wygranie tej ligi nie jest czymś niesamowitym i nie potrzebnie jest robiona właśnie ta cała otoczka o powrocie wielkiej siatkówki do Kluczborka. Nie ma i nie będzie siatkówki na wysokim poziomie w Kluczborku i nie wiem po co się ludziom mydli oczy. Pisząc wielka siatkówka nie mam tutaj na myśli od drugiej ligi w górę ale grę na przyzwoitym poziomie w 3 lidze A. Z obecnym składem nie ma szans na przebicie się do szpicy tej ligi, stąd moje zdumienie gdy słyszę zapowiedzi trenera o walce o miejsca 1-5. I to jest właśnie dmuchanie bańki, która pęknie wraz ze startem nowego sezonu. Tylko po co tą bańkę dmuchać, po co zapowiadać walkę o takie cele. Nie lepiej powiedzieć, że będziemy walczyć o utrzymanie a co ugramy to nasze?

 5. 48x48
  ale

  a czy w lidze A grają jacyś zawodowcy, że według Ciebie nie są do pokonania przez Kluczbork? Mi się wydaje, że dużo zależy od dyspozycji dnia i każdy może wygrać z każdym.
  Fajnie, że grają chłopaki z Kluczborka, niech się ogrywają. A jak ich gra będzie równiejsza, to może przyjdzie czas, że będą w czubie ligi.

 6. 48x48
  leszek

  takich ludzi jak Ty to naprawde ciezko zrozumiec.
  Jest siatkowka w kluczborku-źle, nie ma – źle, jest na niskim poziomie – źle, zapowiadają awans – źle, nie zapowiadają awansu – też źle bo po co wtedy pompować balon, pompują balon – źle bo to za niski poziom, nie pompują balonu – źle bo nigdy nie wyjdziemy z tego niskiego poziomu, wygrywają – źle bo to liga gorsza niż amatorska, nie wygrywają – źle z tego samego powodu, dostają tort na koniec sezonu – źle bo nie ma okazji bo to za słaba liga, nie dostają tortu – źle bo nie doceniają chłopaków i ich wysiłku.
  – nie bedzie ligi na wysokim poziomie, – nie bedzie awansu, – trener mydli oczy, – niepotrzebnie robiona otoczka, bańka peknie…
  DAJ ŻYĆ! Masz problemy ze sobą? jakaś depresja?
  Naprawdę polecam serdecznie odwiedzenie innej strony bo ta zdecydowanie nie jest dla Ciebie!
  Pozdro;)

 7. 48x48
  leszek

  do realisty – pokuszę się nawet o przygotownie specjalnej wersji dla Ciebie, mogę to robić regularnie jeżeli zechcesz!:)

  Zawodnicy UKS Mickiewicz Kluczbork wygrali zmagania w NAJNIŻSZEJ klasie rozgrywkowej w Polsce, poziomem odstającej nawet od większości lig amatorskich. O komentarz i plany na przyszłość poprosiliśmy trenera drużyny Pana Mariusza Łysiaka:
  Lilga wygrana ale co z tego – mówi Pan Mariusz. Z taką grą to my ligi nie zwojujemy! Ba powiem więcej z taką grą to my z hukiem spadniemy z wyższej ligii. Po co my się tam pchaliśmy to do tej pory nie wiem!
  Czy będą jakieś wzmocnienia drużyny? pyta portal 24 powiat pl.
  Wzmocnienia? z czym do ludzi! 2 ludzi z wołczyna to chłopaki do nauki. nie ma kasy, nie ma sianka nie ma granka! Panie nie ma o czym gadać bo za rok spotkamy się lige niżej. Nie rozumiem pompowania tego balonu, oceniajmy trzeźwo sytuacje!
  A co Pan moze powiedzieć tym wspaniałym kibicom chodzącym na siatkówke w kluczborku?
  Powiem krótko – dajcie sobie spokój – na dobre Wam wyjdzie. Siatkówki w kluczborku jak nie ma tak nie będzie! Balon pęknie i sie wszystko rozleci w piz….u!
  🙂

 8. 48x48
  kibic sportu

  Powiem krótko ? dajcie sobie spokój ? na dobre Wam wyjdzie. Pilki noznej w Kluczborku jak nie ma tak nie będzie! Balon pęknie i sie wszystko rozleci w piz?.u!…


Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.

Dodaj nowy komentarz