Skradzione rowery w Kluczborku znalezione w Oławie

10 rowerów skradzionych w Kluczborku zostało odnalezionych przez oławskich funkcjonariuszy w zlikwidowanej przez nich „dziupli rowerowej”. Policjanci zatrzymali w tej sprawie trzech mężczyzn podejrzanych o kradzieże mienia. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Oławie w nocy z 29/30 września zatrzymali do kontroli drogowej samochód, w którym znajdowały się trzy osoby ? kierowca i dwóch pasażerów. Jak się okazało, wszyscy to mieszkańcy powiatu milickiego w wieku: 21, 31 i 37 lat.

Podczas kontroli drogowej czujność funkcjonariuszy wzbudziło nietypowe, bo bardzo nerwowe zachowanie kierowcy. Policjanci postanowili dokładnie sprawdzić pojazd – ujawnili w nim szereg przedmiotów, między innymi: 4 rowery, w tym 2 dziecięce, kosiarkę spalinową, wózek inwalidzki oraz plastikowe karnistry z gumowymi przewodami. Mężczyźni nie potrafili racjonalnie wytłumaczyć źródła pochodzenia przewożonych przedmiotów. Jedna z podanych przez nich wersji brzmiała: „to zdobycze z niemieckich wystawek”. Szybko okazało się, że nie do końca mówili prawdę. Po sprawdzeniu w systemie policyjnym numerów fabrycznych jednego z rowerów, ujawniono, że został on skradziony.

W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że grupa „trudni się” kradzieżami mienia. Przeprowadzone czynności w miejscach zamieszkania zatrzymanych przeszły najśmielsze oczekiwania funkcjonariuszy. Na posesji 37-letniego mieszkańca powiatu milickiego policjanci ujawnili blisko 80 rowerów, z których 10 pochodziło z kradzieży z na terenie Kluczborka.

Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności dotyczące tej sprawy. Za kradzież lub paserstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Info i foto: KWP Wrocław
Jest 3 komentarze

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.

Dodaj nowy komentarz