Strażacy szkolili się na zbiorniku retencyjnym w Kluczborku (GALERIA z czwartku i piątku)

W czwartek i piątek strażacy szkolili się na zbiorniku retencyjnym w Kluczborku.

– W Kluczborku powstał piękny zbiornik retencyjny o dużej powierzchni 60 hektarów. W związku z tym liczymy się z faktem iż zwiększa się zagrożenie związane z ratowaniem ludzi na wodzie, z łodzi wiosłowych i z lądu. Przez okres dwóch dni prowadzimy szkolenie z zakresu ratownictwa ludzi na wodach, połączone również z ratownictwem podczas powodzi – mówi mł.bryg. Wojciech Kieszczyński – zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kluczborku.

Głównym udziałem cieszą się tutaj strażacy ochotniczych straży pożarnych z jednostek z krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego (Biadacz, Bogacica, Kuniów, Chocianowice, Jasienie) Mamy 28 strażaków którzy biorą udział w szkoleniu. Jest jeszcze  grupa 4-osobowa z Państwowej Straży Pożarnej z Kluczborka, która pełni rolę wsparcia i zabezpieczenia tych ćwiczeń.

W piątek dzień szkoleniowy połączony był z ćwiczeniami Powiatowego Zespołu Reagowania Kryzysowego z Kluczborka na czele ze starostą Piotrem Pośpiechem. Był również pokaz ratownictwa na wodzie, kilka scenariuszy ratowania ludzi z brzegu i ratowania ludzi z łodzi.

– >> Zobacz GALERIĘ z czwartkowych ćwiczeń nad zalewem

– >> Zobacz GALERIĘ z piątkowego pokazuJest 1 komentarz

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.

Dodaj nowy komentarz