Szczęśliwa trzynastka

Tyle właśnie osób zatrudnionych w szkołach  i placówek oświatowych prowadzonych przez powiat rozpocznie rok szkolny na wyższym szczeblu awansu zawodowego. W dniach 23 ? 25 lipca przystąpili oni do egzaminu na stopień nauczyciela mianowanego.

Nauczyciele  prezentowali dorobek zawodowy za okres trwającego 2 lata i 9 miesięcy stażu poprzedzającego egzamin ? wyjaśnia Rozalia Słoniowska, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Kluczborku. – Odpowiadali również na pytania komisji egzaminacyjnej.

Komisję tworzyli: naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu, przedstawiciel Opolskiego Kuratorium Oświaty oraz dyrektor szkoły ? pracodawca egzaminowanego nauczyciela.

Dla całej trzynastki postępowanie egzaminacyjne zakończyło się pomyślnie. 24 sierpnia br. otrzymają z rąk starosty kluczborskiego akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego.

Przypomnijmy: wymagania niezbędne do uzyskania stopnia nauczyciela mianowanego to m.in. umiejętność organizacji i doskonalenia własnego warsztatu pracy, dokonywania ewaluacji  własnych działań, dokonywanie zmian; uwzględnianie w pracy potrzeb rozwojowych dzieci, uczniów, problematyki środowiska lokalnego, współczesnych problemów społecznych; wykorzystywanie w pracy technologii informatycznej; umiejętność zastosowania wiedzy z zakresu psychologii, pedagogiki, dydaktyki, ogólnych zagadnień z zakresu oświaty, pomocy społecznej, postępowania w sprawach nieletnich; posługiwanie się przepisami dotyczącymi systemu oświaty, pomocy społecznej, w zakresie funkcjonowania szkoły.

Oprac.: Monika KlufNie ma komentarzy

Dodaj swój

Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.