To był czarny weekend na drogach w powiecie kluczborskim (ZDJĘCIA)

To był czarny weekend na drogach w powiecie kluczborskim. W wyniku kolizji drogowych zginęły dwie osoby.

W sobotę 9 lipca około godziny 14:20 na trasie Biadacz ? Ligota Górna policjanci wezwani zostali do wypadku drogowego, w którym śmierć poniosło dwóch mężczyzn w wieku 20 i 22 lat.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń 22-letni kierujący samochodem osobowym m-ki BMW jadąc z Biadacza w trakcie wykonywania manewru omijania uderzył w tył samochodu marki Fiat Punto. Kierujący bmw stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze uderzając samochodem w przepust wodny. W wyniku zdarzenia 22-letni kierujący oraz 20-letni pasażer ponieśli śmierć na miejscu. Trwa ustalanie i wyjaśnianie wszystkich okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Fot. Komenda Powiatowa Policji w Kluczborku

Tuż przed godziną 19:00 na skrzyżowaniu w Chocianowicach doszło do kolejnej kolizji drogowej. Jak ustalili policjanci 60-letni kierujący samochodem marki VW Passat w wyniku nieudzielenia pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu doprowadził do zderzenia się z motocyklem m-ki Yamasaki kierowanym przez 61-letniego mieszkańca Lasowic Wielkich. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Fot. Dawid Matyszczak

W nocy 9/10 lipca o godzinie 04:00 dyżurny kluczborskiej policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym w miejscowości Brzezinki. 40-letni kierujący samochodem m-ki Opel Astra jadąc ze Skałąg w kierunku Wołczyna na łuku drogi w prawo w miejscowości Brzezinki stracił panowanie nad kierowanym pojazdem zjechał na prawe pobocze, a następnie przodem pojazdu uderzył w drzewo i ogrodzenie. Tył samochodu zawisł na ogrodzeniu i pobliskim drzewie. Samochód po zdarzeniu zaczął płonąć, na szczęście będący w pobliżu inny kierujący ugasił pożar, jak również pomógł kierującemu samochodem wydostać się z pojazdu.

40-letni kierowca został przewieziony do szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Z uwagi na wyczuwalną woń alkoholu od kierującego pobrano krew do badań na zawartość alkoholu. Pasażer opla astry natomiast sam wydostał się z samochodu i oddalił się z miejsca zdarzenia drogowego. Jak ustalono pasażerem samochodu był 22-letni mieszkaniec gminy Wołczyn. Policjanci wyjaśniają okoliczności zaistniałej kolizji drogowej.


Fot. Komenda Powiatowa Policji w Kluczborku

Kolejne zdarzenie miało miejsce w niedzielę 10 lipca o godzinie 16:00 na trasie Jakubowice ? Kochłowice. Jak wstępnie ustalono 16-letni kierujący motocyklem m-ki Yamaha jadąc z Jakubowic do Skałąg po wyjechaniu z zakrętu drogi w prawo zjechał na lewą część drogi i zderzył się z prawidłowo jadącym z przeciwnego kierunku samochodem osobowym m-ki Rover. Badanie na zawartość alkoholu obu kierujących wykazało 0,00 promila. Podczas czynności okazało się, że 16-letni kierujący motocyklem nie posiada uprawnień do kierowania, a pojazd jest nie ubezpieczony i nie zarejestrowany.

Apelujemy o bezpieczną i ostrożną jazdęJest 2 komentarze

Dodaj swój
  1. 48x48
    Ziutek

    Brawo! Fantazja tych pseudo kierowców nie ma granic! Cokolwiek ustali policja i tak można stwierdzić 2 powody: nadmierna prędkość, alkohol i brawura na drodze. Szkoda tylko, że tacy ludzie zabijają na drogach jadących ostrożnie i zgodnie z przepisami!


Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.

Dodaj nowy komentarz