Sztuczne lodowisko już otwarte (GALERIA, VIDEO)

W piątek o godzinie 12:00 na terenie Publicznego Gimnazjum nr 3 w Kluczborku odbyło się uroczyste otwarcie sztucznego lodowiska.

Jako pierwsi na lód wjechali uczniowie gimnazjum. Później swój program artystyczny zaprezentowały dwie łyżwiarki figurowe: Sabina Nowotny (7 lat) i Paulina Hryniewicz (9 lat) z Uczniowskiego klubu Łyżwiarstwa Figurowego Piast z Opola. Na koniec wyjechali młodzi hokeiści z Orlika Opole. Pokazali na czym polega rozgrzewka, zagrali mecz i wykonywali serię rzutów karnych.

W piątek korzystanie z lodowiska będzie bezpłatne.

– >> Zapraszamy do GALERII


Przedsięwzięcie zostało przygotowane przez gminę wspólnie z firmą ALLES COOL z Kępna. Na lodowisku jest możliwość wypożyczenia sprzętu, naostrzenia łyżew, zapewniona będzie również ochrona obiektu.

Lodowisko ma 40 metrów długości i 20 metrów szerokości. Będzie czynne do wiosny, bowiem najlepiej utrzymuje się je do maksimum 10 stopni C. powyżej zera. Firma Alles Cool z Kępna podpisała umowę z gminą na najbliższe 5 lat. Na wiosnę lodowisko zostanie rozebrane, a następnie znów rozłożone późną jesienią (listopad), kiedy będą towarzyszyć nam niskie temperatury. Wówczas planuje się rozłożenie nad lodowiskiem zadaszenia. Gmina nie poniosła z tego tytułu żadnych wydatków. Będą opłacać jedynie wodę oraz prąd.

GODZINY OTWARCIA

Lodowisko będzie działać przez 7 dni w tygodniu do końca marca w zależności od warunków atmosferycznych.

– od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-14.00 – bezpłatnie dla dzieci i młodzieży szkolnej, od 14.00-22.00 odpłatnie

– sobota – odpłatnie od 10.00 do 22.00

– niedziela – odpłatnie od 14.00 do 22.00

przerwy techniczne na czyszczenie tafli lodowiska:
I-14.00-14.40
II-17.00-17.40
III-20.00-20.40

W zależności od liczby osób na lodowisku, a tym samym od stanu tafli lodowiska, III przerwa techniczna może się nie odbyć. W soboty na pewno wszystkie 3 przerwy będą się odbywały, w niedziele 2 ostatnie, natomiast w ciągu tygodnia III może być pomijana.

CENY

Bilet ulgowy do 19 lat za okazaniem legitymacji szkolnej ? 3,00 zł ? za 0,5 godz.

Bilet ulgowy do 19 lat za okazaniem legitymacji szkolnej  ? 6,00 zł ? za 1 godz.

Bilet normalny : 4,00 zł ? za 0,5 godz.

Bilet normalny: 8,00 zł ? za 1 godz.

Wypożyczenie łyżew: 5,00 zł

Wypożyczenie kasku: 0,00 zł

Ostrzenie łyżew: 10,00 zł

– >> Zapraszamy do GALERIIJest 20 komentarze

Dodaj swój
 1. 48x48
  michał

  Według mnie trochę z ceną przesadzili ja srednio dziennie jezdze po szkole 2-3 h 18 zł dziennie troche dużo no ale chyba warto ale zblizają się ferie to będzie za free do 14

 2. 48x48
  Aga

  Takie ceny w Kluczborku jedynie może cieszyć się Pan Mirek, przynajmniej będzie miał stałych klientów…3 zł za cały dzień jazdy a 3 zł za pól godziny to znaczna różnica, tym bardziej dla dzieci

 3. 48x48
  Michał

  Jak budowali to lodowisko to sobie pomyślałem Pan Mirek już sobie nie zarobi a jednak się myliłem jak tylko chyci mróz na Pg 3 nikt nie pójdzie wszyscy będą bić do lasu

 4. 48x48
  Pr_klb

  – od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-14.00 ? bezpłatnie dla dzieci i młodzieży szkolnej

  spoko jak wszyscy w szkołach to za darmo nie no biznes to biznes

 5. 48x48
  ala

  Te ceny to porażka .U Pana Mirka jest taniej 3 zł i jeździsz ile chcesz .Jak nie zmienią cen to nie będą mieli chętnych chyba że do 14 ale to tylko wagarowicze He he


Zabrania się podczas komentowania naruszania dóbr osobistych i norm społecznych. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub edycji komentarzy bez przyczyny.

Treść komentarza jest własnością twórcy i tylko on jest za nie odpowiedzialny. Redakcja serwisu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy.

Niniejszyn pisząc komentarz zgadzasz się z tymi warunkami.

Dodaj nowy komentarz